Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+kontynuacja+%22Jokera%22-135566

Powstanie kontynuacja "Jokera"?

  • The Hollywood Reporter
  • autor: jp
  • Filmy
Wygląda na to, że wytwórnia Warner Bros. zamierza iść za ciosem sukcesu "Jokera". Podobno zapadła decyzja, by rozpocząć prace nad projektem kontynuacji filmu.

JokerFeat.jpg

Kontrakt Joaquina Phoenixa na występ w "Jokerze" podobno od razu zakładał ewentualność sequela, więc, jeśli film faktycznie powstanie, powrót aktora do roli wydaje się pewny. Przy projekcie nie zabraknie też zapewne Todda Phillipsa i Scotta Silvera, którzy co najmniej napiszą scenariusz filmu. Phillips prawdopodobnie stanie również za kamerą.

Co ciekawe, z najnowszych doniesień wynika, że potencjalna kontynuacja "Jokera" nie będzie zarazem opowieścią o początkach Batmana. Wszystko dlatego, że w przygotowaniu jest "The Batman" Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej. O czym miałby więc opowiadać film? Nie wiadomo. Phoenix zdradził jednak w jednym z niedawnych wywiadów, że jego rozmowy z Phillipsem o potencjalnym sequelu zaczęły się już w trakcie prac nad pierwszym filmem.

Co więcej, Phillips podobno już przedstawił wytwórni pomysł na osobny film, który - podobnie jak "Joker" - opowiedziałby o genezie któregoś ikonicznego czarnego charakteru ze stajni DC Comics. O kogo chodzi? Na razie nie wiadomo. The Hollywood Reporter typuje, że może chodzić o Darkseida albo Leksa Luthora. Co Wy na to?

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię