"Joker: Folie à deux" już za rok. Joaquin Phoenix na nowym zdjęciu z planu

Collider, Instagram / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Joker%3A+Folie+%C3%A0+deux%22+ju%C5%BC+za+rok.+Joaquin+Phoenix+na+nowym+zdj%C4%99ciu+z+planu-152293
"Joker: Folie à deux" już za rok. Joaquin Phoenix na nowym zdjęciu z planu
źródło: Materiały prasowe
"Joker: Folie à deux" to jeden z najbardziej wyczekiwanych sequeli ostatnich lat. Reżyser Todd Phillips udostępnił na swoim instagramowym profilu nowe zdjęcie z planu. Dziękuję za wszystkie wiadomości. Cztery lata temu mieliśmy niezłą jazdę. Dużo wspaniałych wspomnień. Wkrótce więcej – napisał. Zdjęcie przedstawiającej Joaquina Phoeniksa możecie zobaczyć poniżej: Co wiemy o filmie "Joker: Folie à deux"?


Kontynuacja hitu "Joker" ma być nietypowym sequelem. Pierwszy film opisywany był jako połączenie "Taksówkarza" z "Królem komedii". "Joker: Folie à deux" zapowiadany jest z kolei jako musical. Autorami scenariusza są Scott Silver i Todd Phillips, czyli duet odpowiedzialny również za pierwszego "Jokera".

Fabuła trzymana jest w tajemnicy. Wiemy jednak, że w kluczowym wątkiem będzie romans między tytułowym bohaterem a graną przez Gagę Harley Quinn. To oczywiście jedna z ważniejszych postaci z otoczenia Jokera. W komiksach była ona psychiatrą w Arkham Asylum, która zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni.   

W obsadzie są również Brendan Gleeson, Zazie Beetz, Jacob Lofland i Catherine Keener.

Premiera planowana jest na 4 października 2024 roku.

Zobacz zwiastun filmu "Joker"


"Joker" zadebiutował w 2019 roku na festiwalu w Wenecji, gdzie został uhonorowany Złotym Lwem. Kilka miesięcy później grający tytułową rolę Joaquin Phoenix otrzymał pierwszego w swej karierze Oscara. Zobaczcie zwiastun:Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC – Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście. 

"Joker" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Jokerze".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones