Będzie "Joker 2"! Todd Phillips ma już scenariusz filmu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+%22Joker+2%22+Todd+Phillips+ma+ju%C5%BC+scenariusz+filmu-146749
Będzie "Joker 2"! Todd Phillips ma już scenariusz filmu
źródło: Materiały prasowe
O tym filmie spekulowano od dawna i od równie dawna nie wierzono, że kiedykolwiek powstanie. A jednak. Todd Phillips potwierdził, że skończył pisać scenariusz drugiej części nagrodzonego dwoma Oscarami i Złotym Lwem filmu "Joker". Roboczy tytuł projektu to "Joker: Folie à deux".
 

Todd Phillips zapowiada sequel "Jokera" - "Folie à deux"Todd Phillips opublikował na Instagramie fotografię strony tytułowej scenariusz oraz zdjęcie Joaquina Phoeniksa czytającego tekst. Autorami scenariusza są Scott Silver i Phillips, czyli duet odpowiedzialny również za pierwszego "Jokera".


Tytuł odsyła do medycznego terminu folie à deux, znanego m.in. jako paranoja indukowana. To stan, w którym dwie osoby dzielą te same złudzenia: osoba bliska choremu zaczyna bezkrytycznie traktować jego myśli, a czasem nawet halucynacje.

O tym, że Phillips może wrócić do postaci Jokera mówiło się już w 2019 roku. W zeszłym tygodniu pisano o tym, że studio Warner Bros. zaproponowało reżyserowi posadę doradcy przy projektach związanych z uniwersum DC.

"Joker" - o czym opowiadał film?"Joker", który trafił do kin w 2019 roku, okazał się wielkim sukcesem. Film zdobył m.in. Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, dwa Oscary (najlepszy aktor pierwszoplanowy - Joaquin Phoenix i najlepsza muzyka oryginalna - Hildur Guðnadóttir), dwa Złote Globy i trzy nagrody BAFTA. Film był też sukcesem kasowym.


Bohaterem "Jokera" był Arthur Fleck (Joaquin Phoenix), ciężko doświadczony przez życie komik, który stopniowo traci kontakt z rzeczywistością i zmienia się w psychopatycznego mordercę, który porywa masową wyobraźnię miasta Gotham.

W obsadzie znaleźli się również m.in. Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen i Shea Whigham.


"Mam parę uwag": rozmawiamy o filmie "Joker"Czekając na nowy film o Jokerze, posłuchajcie czternastego odcinka podcastu "Mam parę uwag", którego tematem jest pierwszy "Joker" (2019). Jak broni się film Todda Phillipsa kilka lat po premierze? Co przesądziło o jego sukcesie? Jak wypada Joaquin Phoenix na tle innych ikonicznych Jokerów? Czy film dorasta do swoich inspiracji, "Taksówkarza" (1976) oraz "Króla komedii" (1982) Martina Scorsesego? Dlaczego nie możemy zdecydować się, co i o czym próbuje nam powiedzieć Todd Phillips? I wreszcie: komu z nas film się raczej nie podoba, a kto nie wie, co ma myśleć? Rozmawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.

Zapraszamy do słuchania:Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.