Producent "Jokera", "Licorice Pizza" i "Domu Gucci" bankrutuje

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Producent+film%C3%B3w+%22Joker%22+i+%22Dom+Gucci%22+bankrutuje-151497
Producent "Jokera", "Licorice Pizza" i "Domu Gucci" bankrutuje
Kanadyjska firma produkcyjna Bron Studios złożyła wniosek o bankructwo. Przez 13 lat funkcjonowania stworzone przez nią projekty niejednokrotnie były komercyjnymi, uniwersalnie docenianymi sukcesami. Firma odpowiadała za współtworzenie m.in. filmów "Joker", "Dom Gucci", "Licorice Pizza" i "Pogromcy duchów. Dziedzictwo".

Firma produkcyjna Bron Studios bankrutujeJak donosi portal The Hollywood Reporter, plotki o wyczerpujących się środkach finansowych były powtarzane od co najmniej kilku miesięcy. W środę prezes firmy Aaron L. Gilbert opublikował oświadczenie, w którym przedstawił powody zakończenia działalności Bron Studios.

Ostatnie lata były dla firmy wyjątkowym obciążeniem, a ostatnie miesiące okazały się jeszcze gorsze. Pandemia oraz inne wyzwania dotyczące całej branży medialnej, w tym obecne strajki, uniemożliwiły Bron kontynuowanie pracy – przekazał Gilbert.

Razem z bankructwem Bron kończą się również umowy koproducenckie ze studiami Warner Bros. i MGM.

Jakie filmy wyprodukowało Bron Studios?
Filmy, w których stworzenie była zaangażowana firma, zebrały w sumie 30 nominacji do Oscarów i sześć złotych statuetek. Bron nie finansowało i produkowało jedynie wielkich hollywoodzkich widowisk, ale przede wszystkim mniejsze projekty. W swoim portfolio ma m.in. kameralne  produkcje "Zatrzyj ślady", "The Nightingale", "Tully", "Laleczka", "Candyman", "Assassination Nation",  i "Ci, którzy życzą mi śmierci". W ostatnich latach temat najważniejszych nagród sezonu był podnoszony w dyskusjach o innych produkcjach Bron: "Gorący temat", "Cząstki kobiety", "Judasz i Czarny Mesjasz", "Queen & Slim", "Respekt - królowa soul", "Misja Greyhound" czy "Płoty".

Jednym z ostatnich filmów stworzonych przez Bron jest tegoroczne widowisko sci-fi "65" z Adamem Driverem w roli głównej.

Zwiastun filmu "65"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones