Poznajcie pierwszych członków obsady serialu "Watchmen"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Poznajcie+pierwszych+cz%C5%82onk%C3%B3w+obsady+serialu+%22Watchmen%22-128407
Regina King ("Pozostawieni"), Don Johnson ("Pozycja obowiązkowa"), Tim Blake Nelson ("Monstrum"), Louis Gossett Jr. ("Hap i Leonard"), Adelaide Clemens ("Wielki Gatsby") i Andrew Howard ("CHiPs: Motopatrol") dołączyli do obsady pilota serialu HBO "Watchmen". Na razie nie ujawniono, kogo zagrają.


"Watchmen" to adaptacja kultowego komiksu "Strażnicy" autorstwa Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, który został już raz zekranizowany pod postacią filmu kinowego (2009). Autorem nowej wersji jest Damon Lindelof ("Pozostawieni").

Serial nie będzie najprawdopodobniej wierną adaptacją komiksowego oryginału. Jak twierdzi prezes HBO Casey Bloys:  Damon zastanawia się, jak wziąć pierwowzór i stworzyć na jego podstawie serial, który nie byłby dosłownym przepisaniem oryginału. Damon to jeden z najbardziej inteligentnych, rzetelnych i pełnych pasji scenarzystów, z jakimi pracowałem. Więc ma naprawdę niesamowite pomysły. Kiedy spędzasz z nim czas i widzisz, jak pracuje jego umysł, wrażenie jest niesamowite.

"Watchmen" to historia grupy zamaskowanych bohaterów żyjących w alternatywnej Ameryce i od lat 40. XX wieku toczących walkę z przestępczością. Dzięki pojawieniu się tytułowych Strażników historia USA i świata potoczyła się innym torem. Po wielu latach bohaterowie zaprzestali działalności. Aż do dnia, gdy nieznany sprawca morduje jednego z nich. Czy to początek polowania na superbohaterów? (nota wydawcy)
Udostępnij: