Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Prace+nad+%22World+War+Z+2%22+zn%C3%B3w+wstrzymane-131737

Prace nad "World War Z 2" znów wstrzymane

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Wiosną lub wczesnym latem miały rozpocząć się zdjęcia do szykowanego od sześciu lat widowiska "World War Z 2". Jak się okazuje, projekt znów jest w tarapatach. Paramount Pictures właśnie wstrzymało prace nad nim.

4505_1.7.jpg


Oficjalnie i wytwórnia, i firma producencka Brada Pitta Plan B milczą. Nieoficjalnie mówi się jednak, że poszło o pieniądze. Paramount Pictures przestraszyło się kosztów produkcji.

Czy tym razem projekt na dobre trafi do kosza? Czy może jednak po raz kolejny uda się go uratować? Na te pytania nikt nie zna w chwili obecnej odpowiedzi.

Przypomnijmy, że "World War Z" również powstawał w bólach. Pierwsza wersja filmu została odrzucona. Studio zmuszone zostało do sfinansowania dokrętek, które drastycznie zmieniły trzeci akt widowiska. Premiera była długo odwlekana. Kiedy obraz w końcu wszedł do kin, nikt nie wierzył w jego sukces. Tymczasem niespodziewanie "World War Z" zarobiło na całym świecie ponad pół miliarda dolarów.

Jeszcze w 2013 roku ogłoszono, że kontynuacja widowiska powstanie. Sześć lat później nie jesteśmy bliżej jej realizacji niż wtedy.

zobacz też: