Premiera "Jak wytresować smoka 3" znów przesunięta

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22Jak+wytresowa%C4%87+smoka+3%22+zn%C3%B3w+przesuni%C4%99ta-120694
Do tego już się chyba zdążyliście przyzwyczaić. Kiedy pojawiają się newsy o animacji "Jak wytresować smoka 3", to niemal zawsze dotyczą tego, że film nie pojawi się we wcześniej planowanym terminie. I nie inaczej jest tym razem.


Universal Pictures – nowy właściciel DreamWorks Animation – właśnie ogłosiło, że "Jak wytresować smoka 3" pojawi się z (kolejnym) rocznym opóźnieniem. Zamiast w maju 2018 roku trafi do kin w marcu 2019 roku, czyli dziewięć lat po premierze pierwszej części.

Powód kolejnego rocznego opóźnienia nie został podany. Najwyraźniej jednak nie jest on związany z brakiem reżysera, bo za film w dalszym ciągu ma odpowiadać Dean DeBlois, autor poprzednich dwóch części.

Być może nowy właściciel chce dokonać zmian w fabule. Póki co trzecia część ma opowiadać o tym, jak Czkawka realizuje budowę utopijnej wspólnoty, gdzie ludzie i smoki mogą pokojowo koegzystować. Jednak wszystko zmienia się, kiedy Szczerbatek dokonuje niezwykłego odkrycia – trafia na ślad tajemniczej, nieuchwytnej smoczycy. Nocna Furia wyrusza jej śladem, a Czkawka nagle stanie przed piętrzącymi problemami, które mogą zagrozić życiu i ludzi i smoków.

Universal wyznaczyło również datę animacji "Everest" produkowanej przez azjatycki oddział DreamWorks. Obraz trafi do kin we wrześniu 2019 roku. Jest to historia grupy wyrzutków, która spotyka zagubionego, młodego Yeti imieniem Everest. Postanawiają pomóc mu odnaleźć rodzinę, która mieszka na górze, od której pochodzi jego imię. Obraz wyreżyserują Tim Johnson ("Dom") i Todd Wilderman ("Sezon na misia 2"). Autorem scenariusza jest William Davies ("Jak wytresować smoka").