Premiera "Paranormal Activity 5" przyspieszona?

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22Paranormal+Activity+5%22+przyspieszona-106545
Według niepotwierdzonych informacji, Paramount postanowił przyspieszyć premierę "Paranormal Activity 5". Film trafi do kin najprawdopodobniej w październiku 2015, a nie, jak wcześniej zapowiadano, rok później.


Pierwotnie piątka miała pojawić się na ekranach jesienią tego roku. Dwie ostatnie ostatnie odsłony serii - "Paranormal Activity 4" oraz spin-off "Paranormal Activity: Naznaczeni" - sprzedały jednak się grubo poniżej oczekiwań. Paramount uznał więc, że przyda się dłuższa przerwa, by widzowie znów zatęsknili za horrorami o duchach.

Podobno scenarzyści mają spory problem z wymyśleniem fabuły piątej części. Mówi się też, że twórcy serii rozważają zrezygnowanie z konwencji found footage, w której były kręcone wszystkie dotychczasowe odcinki.

Pierwszy "Paranormal Activity" był półamatorską produkcją nakręconą za 15 tysięcy dolarów. Film okazał się jednak niespodziewanym przebojem, zarabiając w kinach na całym świecie prawie 200 milionów. Horror opowiadał historię pary prześladowanej przez agresywnego demona.