Przypuścił "Atak na dzielnicę", a teraz sprowadzi na ekran King Konga?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Przypu%C5%9Bci%C5%82+%22Atak+na+dzielnic%C4%99%22%2C+a+teraz+sprowadzi+na+ekran+King+Konga-106470
Legendary Pictures zaproponowało stanowisko reżysera "Skull Island" Brytyjczykowi Joe Cornishowi ("Atak na dzielnicę").


Akcja widowiska ma się rozgrywać na wyspie, którą rządzi jeden z najsłynniejszych filmowych potworów - King Kong. Scenariusz przygotowuje Max Borenstein, odpowiedzialny za tegoroczny powrót Godzilli na kinowe ekrany. Premierę zaplanowano na 4 listopada 2016 roku.

W trakcie konwentu Comic-Con Legendary zaprezentowało pierwszy teaser "Skull Island". Zaczął się on od ujęcia burzy na oceanie, czemu towarzyszyła narracja z offu. Następnie kamera pokazała dziewiczą wyspę - także ogarniętą sztormem - a potem przeleciała nad drzewami, ominęła skaczące małpy i odjechała razem z lecącymi ptakami. Końcowe ujęcie przedstawiało olbrzymiego King Konga walącego się w pierś.


Na razie nie wiadomo, czy Cornish przyjmie ofertę studia. Po świetnie przyjętym "Ataku na dzielnicę" - niskobudżetowym science-fiction o inwazji kosmitów na londyńskie blokowisko - reżyser otrzymał sporo propozycji pracy. Mógł m.in. nakręcić trzeci "Star Trek", ekranizację komiksu "Rust", a także nowego "He-Mana". Ostatecznie wybrał "Section 6" - thriller o początkach brytyjskiego wywiadu.
Udostępnij: