"Gambit" od reżysera "Iron Mana 3"? A może scenarzysty "Ant-Mana"?

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gambit%22+od+re%C5%BCysera+%22Iron+Mana+3%22+A+mo%C5%BCe+scenarzysty+%22Ant-Mana%22-114102
Jak wiadomo, niedawno Rupert Wyatt zrezygnował ze stanowiska reżysera komiksowego widowiska "Gambit". Zwolnione przez niego miejsce wciąż pozostaje puste. Ale w sieci pojawiają się nazwiska potencjalnych następców. Jednym z nich był Doug Liman. Teraz zaś okazuje się, że ma dwóch rywali mających już komiksowe doświadczenie.


Pierwszym z nowych kandydatów na stanowisko reżysera jest Joe Cornish. Jest on autorem "Ataku na dzielnicę" – filmu, który został zauważony w Hollywood (to w nim pokazał się John Boyega, teraz jedna z gwiazd "Przebudzenia Mocy"). Cornish jest również współautorem scenariusza do "Ant-Mana".

Drugim kandydatem jest Shane Black. Wyreżyserował on m.in. "Iron Mana 3". Z 20th Century Fox współpracuje już przy nowym "Predatorze", do którego napisał także scenariusz.

Ekranizacja komiksu Marvela przedstawi wydarzenia, które doprowadziły do "przemiany" bohatera w sławnego Gambita. Jest on stosunkowo młodą postacią w komiksowym świecie Marvela. Po raz pierwszy pojawił się w 1990 roku w zeszycie "Uncanny X-Men" nr 14. Remy Etienne LeBeau pochodzi z Nowego Orleanu i jest bardzo dumny ze swojego dziedzictwa. Porwany ze szpitala, był wychowany przez klan LeBeau, którego członkowie wierzyli, że jest dzieckiem z proroctw zapowiadającym zjednoczenie gildii złodziei i zabójców. Na ślubie z wnuczką przywódcy gildii zabójców został wyzwany na pojedynek  przez brata swojej żony. Zabił go, za co został wygnany. Tak rozpoczęły się jego wojaże po świecie, podczas których spotkał Storm i trafił do X-Menów.
Udostępnij: