Edgar Wright zakłada studio i szykuje trzy seriale

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Edgar+Wright+zak%C5%82ada+studio+i+szykuje+trzy+seriale-137825
Edgar Wright zakłada studio i szykuje trzy seriale
źródło: Getty Images
autor: Kevork Djansezian/BAFTA LA
Edgar Wright ("Baby Driver", "To już jest koniec") założył nową firmę produkcyjną, Complete Fiction. Studio ma już w przygotowaniu trzy projekty dla platformy Netflix.

Wright stworzył firmę razem ze swoimi stałymi współpracownikami. Są wśród nich producentki Nira Park (która pracowała z Wrightem przy wszystkich jego filmach) i Rachael Prior ("Baby Driver") oraz scenarzysta i reżyser Joe Cornish ("Atak na dzielnicę"). Studio ma w planach również realizację filmów (jest m.in. zaangażowane w produkcję najnowszego filmu Wrighta, "Last Night in Soho"), ale jego trzy najnowsze projekty to seriale.

Pierwszy z nich to "Lockwood & Co", nadprzyrodzona detektywistyczna seria oparta na ksiażkach Jonathana Strouda. Reżyserem i producentem wykonawczym projektu będzie Cornish.

Dwa pozostałe seriale to "The Murders of Molly Southbourne", horror SF oparty na książkach Tade'a Thompsona oraz "The City of Brass", ekranizacja inspirowanej islamskim folklorem serii fantasy autorstwa S.A. Chakraborty.

To coś, czym chciałem zająć się od dawna, powiedział Wright. Nira jest moją producentką od ponad 20 lat. Razem z naszym zespołem starych przyjaciół i współpracowników chcemy przenosić na ekran oryginalne historie. Complete Fiction będzie dynamicznym miejscem dla twórczych pasjonatów, w którym będą mogli poczuć się bezpiecznie.
Udostępnij: