Przyszłoroczne Boże Narodzenie jest bezpiecznie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Przysz%C5%82oroczne+Bo%C5%BCe+Narodzenie+jest+bezpiecznie-117913
Mamy złą wiadomość dla tych wszystkich, którzy nie mogą doczekać się, kiedy usłyszą Grincha przemawiającego głosem Benedicta Cumberbatcha. Planowana na przyszły rok premiera animacji "How the Grinch Stole Christmas" nie odbędzie się.


Universal Pictures postanowiło przesunąć premierę aż o rok! Zamiast w listopadzie 2017 roku, obraz trafi do kin 9 listopada 2018 roku. Tę datę w Stanach animacja ma na razie wyłącznie dla siebie. Jednak tydzień później planowana jest premiera "Fantastic Beasts and Where to Find Them 2".

Akcja literackiego oryginału rozgrywa się w noc wigilijną. Mieszkańcy małego, górniczego miasteczka Ktosiowa, przygotowani do świąt Bożego Narodzenia, śpią już smacznie w łóżkach, czekając na prezenty od Świętego Mikołaja. Tymczasem mieszkający nad miasteczkiem w jaskini i nie znoszący świąt zielony stwór o imieniu Grinch postanawia przebrać się za Świętego Mikołaja i ukraść mieszkańcom miasteczka prezenty, by w ten sposób zepsuć im święta. [za: wikipedia.org]

Nad realizacją filmu czuwa studio Illumination Entertainment. Scenariusz napisał Michael LeSieur. Reżyserują Peter Candeland i Yarrow Cheney.
Udostępnij: