Pszoniak w polskiej wersji "Olivera Twista"

Najnowszy film Romana Polańskiego "Oliver Twist" wejdzie do kin w wersji oryginalnej i polskiej 30 września. W studiu Master Film trwają prace nad dubbingiem. W filmie w rolę Fagina wcielił się Brytyjczyk Ben Kingsley, nagrodzony Oscarem za tytułową kreację w obrazie "Gandhi". W polskiej wersji Faginowi głosu użyczy Wojciech Pszoniak.

Główną rolę Olivera Twista zagrał Barney Clark. Polskim Oliverem będzie Kajetan Lewandowski, który wcześniej użyczał głosu m.in. w "Gdzie jest Nemo?".

Polscy widzowie jako pierwsi na świecie - od 30 września, będą mogli oglądać film, który trafi na nasze ekrany w wersji z dubbingiem i z napisami.

Akcja "Olivera Twista" ma miejsce w Anglii w pierwszej połowie XIX w. Oliver Twist przebywa w zakładzie dla sierot prowadzonym przez bezwzględnego pana Bumble'a. Sprzedany właścicielowi zakładu pogrzebowego Sowerberry'emu, po bójce z jego zawistnym pomocnikiem, chłopiec ucieka do Londynu. Wpada tam w środowisko nieletnich złodziei kieszonkowych, mieszkających w melinie Fagina i pracujących dla niego.