Publiczność 15. Millennium Docs Against Gravity przemówiła

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Publiczno%C5%9B%C4%87+15.+Millennium+Docs+Against+Gravity+przem%C3%B3wi%C5%82a-128377
Znamy zwycięzców Nagrody Dokumentalnej Warszawy i Nagrody VRsawa dla Najlepszego Filmu w Technologii VR (Virtual Reality) – sekcji rozwijanej przez Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity i Bank Millennium. Fundatorem obu nagród jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.


Film "Jutro albo pojutrzeBinga Liu zyskał największe uznanie warszawskiej publiczności podczas 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, który odbył się w Warszawie w dniach 11-20 maja. Publiczność zadecydowała także w tym roku o przyznaniu nagrody dla filmu VR (Virtual Reality) – po raz pierwszy na festiwalu filmowym w Polsce!

Film "Jutro albo pojutrzeBinga Liu decyzją publiczności otrzymuje Nagrodę Dokumentalną Warszawy, ufundowaną przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Wysokość nagrody to 2 000 euro.

Film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji. Wolność otwiera drogę do odpowiedzialności i dojrzałości.

To już trzecia nagroda podczas 15. Festiwalu Filmowego dla tego filmu. "Jutro albo pojutrzezwyciężyło także w Konkursie Głównym festiwalu Millennium Docs Against Gravity o Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium. Film otrzymuje także Grand Prix Dolnego Śląska. Fundatorem nagrody jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pierwsza piątka warszawskiego plebiscytu publiczności:
1. "Jutro albo pojutrze", reż. Bing Liu
2. "Dawn Wall: wspinaczka po rekord", reż. Josh Lowell, Peter Mortimer
3. "MATANGI / MAYA / M.I.A", reż. Steve Loveridge
4. "Gurrumul", reż. Paul Damien Williams
5. "Call Me Tony", reż. Klaudiusz Chrostowski

Nagroda VRsawa dla filmu "Człowiek Delfin VR"  

W tym roku podczas 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity odbył się po raz pierwszy na festiwalu filmowym w Polsce konkurs dla filmów z VR (Virtual Reality). W głosowaniu publiczności zwyciężył film "Człowiek Delfin VR" Benoîta Lichté.

Zwycięski film zostanie uhonorowany Nagrodą VRsawa dla Najlepszego Filmu w Technologii VR (Virtual Reality) w wysokości 1000 euro, ufundowaną przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.


"Człowiek Delfin VR" (reż. Benoîta Lichté) to zapierająca dech w piersiach wyprawa przez ocean. "Człowiek Delfin VRpozwala nam zbliżyć się do doświadczenia bohaterów Wielkiego Błękitu, nurków, którzy nie używają specjalistycznego sprzętu do nurkowania.

Pierwsza trójka plebiscytu publiczności kina VR (Virtual Reality)
1. "Człowiek Delfin VR", reż. Benoît Lichté
2. "Sun Ladies", reż. Christian Stephen i Celine Tric
3. "Ścigając koralowce", reż. Jeff Orlowski

O pozostałych ogłoszonych wcześniej nagrodach 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity możesz przeczytać TUTAJ.

Ale to nie wszystkie nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Festiwal trwa jeszcze w Gdyni i Bydgoszczy. Przed nami ogłoszenie zwycięscy Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni, Bydgoszcz ART/DOC Award i Nagrody Co Jest Grane 24.
Udostępnij: