Reżyser "The Walking Dead" w Polsce

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22The+Walking+Dead%22+w+Polsce-124900
Julius Ramsay to reżyser i montażysta wielu bardzo dobrze przyjętych przez krytykę i widzów seriali telewizyjnych, włączając w to kultowe już "The Walking Dead" wyprodukowane dla AMC, "Krzyk" (dla MTV) oraz "Outcast", zrealizowane przez Fox International Studios dla Cinemax. Zanim jednak dał się poznać jako specjalista od "Żywych Trupów" był montażystą takich tytułów, jak "Agentka o stu twarzach" czy "Battlestar Galactica", za które zdobył dwie nominacje do nagrody Primetime Emmy. To przyznawana za produkcję telewizyjną jedna z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA, obok Oscara, Tony Award i Grammy Award.


Julius Ramsay, wychowany na horrorach entuzjasta i miłośnik kina gatunkowego, przyjeżdża ze swoim pełnometrażowym debiutem "Midnighters" do Polski specjalnie na trzecią edycję międzynarodowego festiwalu filmowego horroru - Splat!FilmFest. Towarzyszył mu będzie także Alston Ramsay autor scenariusza do filmu, a w życiu osobistym brat reżysera.

"Midnighters" (premiera światowa na Los Angeles Film Festival 2017) jest filmem bardzo osobistym, który Julius stworzył razem z Alstonem. Fabuła wyrasta z ich wspólnego dzieciństwa, kiedy to obserwowali problemy małżeńskie swoich rodziców, którzy ostatecznie się rozwiedli, a wydarzenie to odcisnęło piętno na wyobraźni młodych chłopców. Tak samo jak i filmy grozy, które namiętnie oglądali. Te dwa czynniki stanowiły asumpt do powstania ich wspólnego dzieła: thrillera pełnego iście hitchcockowskiej sieci podejrzeń, wyrzutów i szaleństwa, filmu mrocznego jak zimowe niebo Nowej Anglii, gdzie osadzona jest akcja filmu.


Splat!FilmFest odbywa się w dniach 15-24 września w Lublinie.
Program zawiera polskie i europejskie premiery najlepszych oraz najważniejszych horrorów i thrillerów z 2017 i 2016 roku.
Pełny program na: www.splatfilmfest.com