Reżyser "Wożąc panią Daisy" opowie o Buddym Hollym

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Wo%C5%BC%C4%85c+pani%C4%85+Daisy%22+opowie+o+Buddym+Hollym-137776
Reżyser "Wożąc panią Daisy" opowie o Buddym Hollym
źródło: Getty Images
autor: Michael Ochs Archives
Bruce Beresford ("Wożąc panią Daisy") stanie za kamerą filmu "Clear Lake". Będzie to biografia tragicznie zmarłego muzyka Buddy'ego Holly'ego, którego trasa Biggest Show of Stars pod koniec lat 50. przełamała bariery rasowe w USA. Buddy Holly powiązany był również z Little Ruchardem, Dionem, Lavernem Bakerem i innymi gwiazdami ówczesnej muzyki pop. Swój udział w projekcie będzie miał też Stuart Benjamin, producent "Raya" i "La Bamby".

Produkcja przedstawi nastoletnie lata muzyka, a także historyczną trasę z Clarence'em Collinsem, założycielem Little Anthony & the Imperials. Poznamy także okoliczności, w jakich Holly spotkał swoją przyszłą żonę (Maria Elena Holly, wdowa po muzyku, będzie zresztą konsultantką na planie). 

Film pokaże jak czarni, latynoscy i biali artyści zintegrowali się, by przełamać bariery rasowe w muzyce podobnie jak Jackie Robinson zrobił to w profesjonalnym baseballu – mówi Rick French, producent wykonawczy "Clear Lake". To dla mnie szczególnie ważna historia, gdyż jestem współwłaścicielem niższej ligi baseballowej w Daytona Beach na Florydzie, gdzie Jackie Robinson wystąpił po raz pierwszy w profesjonalnych zawodach.
Udostępnij: