Reżyser i studio przepraszają za białych "Bogów Egiptu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+i+studio+przepraszaj%C4%85+za+bia%C5%82ych+%22Bog%C3%B3w+Egiptu%22-114661
Widowisko fantasy "Bogowie Egiptu" wejdzie do kin 18 lutego. Już teraz wokół filmu nie brakuje jednak kontrowersji. I nie, nie dotyczą one wątpliwej jakości zwiastuna.


Dziennikarz portalu Deadline Ross A. Lincoln zarzucił twórcom brak rasowego zróżnicowania aktorów w opowieści o egipskich wierzeniach. Przypomnijmy, że Gerard Butler wcieli się w filmie w boga Seta, który zabija swojego brata Ozyrysa i zamierza zamordować również swego ojca Ra (Geoffrey Rush). Powstrzymać go próbuje bóg Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Podobnie jak w przypadku "Exodusu", inne media oraz internauci również nie byli zadowoleni z obsady składającej się wyłącznie z białych aktorów.

Reżyser filmu, Alex Proyas, zabrał głos w sprawie: Casting do filmu to skomplikowany proces, ale zgadzam się, że mogliśmy się bardziej postarać, zaś nasz wybór powinien lepiej odzwierciedlać rasowe zróżnicowanie bohaterów. Przepraszam wszystkich, których ubodła nasza decyzja. 

Pokajało się również studio Lionsgate, którego przedstawiciel oświadczył: Naszym obowiązkiem było uznanie różnorodności wyznań, ras i kultur naszych bohaterów, ale również naszej widowni, która ogląda produkowane przez nas filmy. Przepraszamy, że Was zawiedliśmy. Naszą dewizą jest tworzenie filmów, które będą traktować ten aspekt z należytym szacunkiem.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones