Reżyserka "Siostry twojej siostry" opowie o szemranej agencji detektywistycznej

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyserka+%22Siostry+twojej+siostry%22+opowie+o+szemranej+agencji+detektywistycznej-113998
Lynn Shelton ("Siostra twojej siostry", "Dotykalscy") nakręci film oparty na prawdziwej historii agencji detektywistycznej, która raczej popełniała przestępstwa, niż im zapobiegała. 

GettyImages-151104542.jpg Getty Images © Francois Durand

To opowieść o młodej matce, która dostaje pracę w agencji detektywistycznej, w której pracują same żony i matki. Szefem firmy jest były policjant Chris Butler, który traktuje swoje pracownice, jak gdyby były Aniołkami Charliego. Agencja zajmuje się głównie przekrętami ubezpieczeniowymi i małżeńskimi zdradami. W rzeczywistości jednak stanowi przykrywkę dla handlu narkotykami. Pracujące dla Butlera kobiety nie są tego faktu świadome.

Film zainspirowany jest audycją radiową "The Incredible Case of the PI Moms", jednym z odcinków programu "This American Life" autorstwa Joshuy Bermana oraz książką Petera Crooksa "The Setup". Ta niesamowita historia rozłożyła mnie na łopatki. Kiedy jej słuchałam, czułam się, jakbym oglądała w głowie gotowy film, powiedziała Shelton.