Refn wciąż myśli o prequelu "Valhalli: Mrocznego wojownika"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Refn+wci%C4%85%C5%BC+my%C5%9Bli+o+prequelu+%22Valhalli%3A+Mrocznego+wojownika%22-111789
Nicolas Winding Refn musi być wielkim fanem prozy Michaela Moorcocka i jego koncepcji Wiecznego Bohatera. Tylko tak można zrozumieć to, co mówi o swoim kolejnym projekcie pod roboczym tytułem "The Avenging Silence".Otóż Refn twierdzi, że bohaterem filmu będzie ta sama postać, którą widzieliśmy w "Valhalli: Mrocznym wojowniku". Chodzi oczywiście o niemego Jednookiego, którego grał Mads Mikkelsen. Duńczyk miałby ponownie wcielić się w postać w historii typu "origin". Dotąd brzmi normalnie. Teraz czas na udziwnienia. Jak zapewne pamiętacie, Jednooki był wojownikiem żyjącym na przełomie X i XI wieku. Tymczasem akcja prequelu miałaby zostać osadzona we współczesnym Tokio.

Przy okazji Refn powtórzył to, co już kiedyś mówił. Jednooki z "Valhalli: Mrocznego wojownika", Kierowca z "Drive" oraz Chang z "Tylko Bóg wybacza" są jednym i tym samym bohaterem.

Powinniśmy się jednak uzbroić w cierpliwość. Wszystko wskazuje na to, że "The Avenging Silence" nie będzie jego następnym filmem. Wcześniej może wejść na plan innego projektu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones