Jenna Ortega gwiazdą nowego filmu Taiki Waititiego? To ekranizacja książki "Klara i słońce"

The InSneider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jenna+Ortega+gwiazd%C4%85+nowego+filmu+Taiki+Waititiego+To+ekranizacja+ksi%C4%85%C5%BCki+%22Klara+i+s%C5%82o%C5%84ce%22-153503
Jenna Ortega gwiazdą nowego filmu Taiki Waititiego? To ekranizacja książki "Klara i słońce"
Hollywoodzki reporter Jeff Sneider donosi, iż gwiazda "Wednesday" Jenna Ortega jest o krok od podpisania kontraktu na główną rolę w nowym filmie Taiki Waititiego. To ekranizacja wydanej w 2021 roku powieści noblisty Kazuo Ishiguro pt. "Klara i słońce".   

"Klara i słońce": Jenna Ortega w filmie o sztucznej inteligencjiTytułowa bohaterka to Sztuczna Przyjaciółka, wprawdzie nie najnowszej generacji, ale posiadająca niezwykłe zdolności poznawcze, pamięć i – co najważniejsze – empatię. Z witryny sklepu obserwuje ulicę, czekając na klienta, który ją stąd zabierze. Kiedy wreszcie los się do niej uśmiecha, jest gotowa jak najlepiej służyć nastolatce, dla której zostaje zakupiona.     


Pierwszą wersję scenariusza napisał dwukrotny laureat nagród scenarzystów (za "Mad Men" i "Mrs. America") Dahvi Waller. Autor literackiego pierwowzoru ma być producentem wykonawczym.

Jenna Ortega i Taika Waititi: ostatnie projektyFilmografię Ortegi zamyka kontynuacja kultowego "Soku z żuka", która trafi do kin we wrześniu tego roku. Reżyseruje Tim Burton, a na ekranie pojawią się również m.in. Michael Keaton, Willem Dafoe, Monica Bellucci oraz Winona Ryder. Ortega zagra córkę tej ostatniej.         

GettyImages-1473105354.jpg Getty Images © Amy Sussman


Najnowszym filmem Waititiego jest oparty na faktach piłkarski komediodramat "Pierwszy gol", który trafi do polskich kin w ten piątek. To historia samoańskiej drużyny piłkarskiej, która od czasu porażki w 2001 roku z Australią (31:0) przegrywała wszystkie spotkania. Mimo to  piłkarze tego kraju nie zrezygnowali z marzeń o kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii w 2014 roku. W osiągnięciu celu miał im pomóc holenderski trener Thomas Rongen (w tej roli Michael Fassbender). 

Zwiastun filmu "Pierwszy gol"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones