Elon Musk zainspirował "Glass Onion" czy to tylko okropny przypadek?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rian+Johnson+twierdzi%2C+%C5%BCe+Elon+Musk+nie+by%C5%82+inspiracj%C4%85+dla+postaci+Edwarda+Nortona+z+%22Glass+Onion%22-148993
Elon Musk zainspirował "Glass Onion" czy to tylko okropny przypadek?
źródło: Materiały prasowe
Wielu widzów "Glass Onion: Filmu z serii "Na noże"" zauważyło podobieństwo między granym przez Edwarda Nortona miliarderem Milesem Bronem a Elonem Muskiem i jego ostatnimi wyczynami wokół Twittera. W wywiadzie dla magazynu "Wired" reżyser Rian Johnson zdradził, czy pisząc scenariusz, faktycznie myślał o Musku.
 

Rian Johnson: "Glass Onion" a Elon MuskGettyImages-1245670734.jpg Getty Images © Dave M. Benett


To bardzo dziwaczne. Mam nadzieję, że nie ma jakiegoś tajnego działu marketingu Netflixa, który finansuje przejęcie Twittera, zażartował Rian Johnson, zauważając, że "Glass Onion" faktycznie w niesamowity sposób trafił w swój czas. Reżyser nie potwierdza jednak, by podczas pracy myślał konkretnie o Elonie Musku - tym bardziej, że scenariusz filmu powstał już jakiś czas temu.

Wykorzystałem tu dużo powszechnej wiedzy o tego typu technologicznych miliarderach. Oczywiście film niespodziewanie stał się aktualny dokładnie w chwili premiery. Znajomy powiedział mi, że ma wrażenie, jakby film napisano dziś po południu. A to tylko okropny, okropny przypadek!, wyjaśnił twórca.

Tym razem na szczycie piramidy podejrzanych miałem tego technologicznego miliardera. Pod nim umieściłem osoby, które mogłyby być jego przyjaciółmi i tak narodziła się tonacja całości. Moim zamiarem było oddać, czym żyła nasza kulturowa bańka przez ostatnie sześć lat. To koszmarny rodzaj karnawału, nadmuchana rzeczywistość jak z Felliniego, dodał Johnson. Tonacja jest dużo bardziej podkręcona (niż w pierwszym filmie). Za każdym razem, gdy zastanawiałem się, czy powinienem przystopować, otwierałem Twittera albo włączałem wiadomości i docierało do mnie, że to szczere odbicie tego, jak to jest żyć w dzisiejszych czasach i obserwować takich ludzi. Oni są absurdalni, więc film też musi być.
 
Reżyser potwierdził też, że siada już do pisania kolejnej części. Czekacie?O czym opowiada "Glass Onion"?W drugiej części filmu "Na noże" detektyw Benoit Blanc udaje się do Grecji, aby rozwikłać zagadkę morderstwa i wytypować sprawcę z barwnego grona podejrzanych.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Daniel Craig, Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Kate Hudson, Dave Bautista, Jessica Henwick i Madelyn Cline.
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones