Scorsese wejdzie na plan nowego filmu w lutym?

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scorsese+wejdzie+na+plan+nowego+filmu+w+lutym-138820
Scorsese wejdzie na plan nowego filmu w lutym?
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
Zdjęcia do nowego filmu Martina Scorsesego, "Killers of the Flower Moon" miały ruszyć w marcu, ale koronawirus zmusił reżysera do zmiany planów. Właśnie ujawniono, kiedy padnie pierwszy klaps na planie.

Informację zdradził Geoffrey Standing Bear, wódz plemienia Osagów, na którego terenie będzie pracowała ekipa: Z tego co wiem, jeśli sytuacja nie zmieni się ze względu na koronawirusa, zaczynają kręcić w lutym 2021. I będą tu przez około 16 tygodni.

Ekipa prawdopodobnie skorzysta z pomocy Osagów. Lokalny magazyn Osage News donosi, że przed pandemią trwały negocjacje m.in. z lokalnymi rzemieślnikami, kucharzami i właścicielami ziemskimi, którzy mieliby pomóc w realizacji filmu.

W udzielonym jakiś czas temu wywiadzie operator Rodrigo Prieto zdradził, że ekipa zamierza zachować wszelkie pandemiczne środki bezpieczeństwa - tym bardziej, że Scorsese cierpi na astmę.

Scenariusz "Killers of the Flower Moon" powstał na podstawie książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor odsłonił kulisy makabrycznych mordów, do których doszło w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Ofiarami byli Osagowie. Mordy rozpoczęły się po tym, jak na terenie należącym do plemienia odkryto ropę. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w sprawę zostały włączone służby federalne. Ze śledztwem związany był J. Edgar Hoover, który wykorzystał je do budowy swojej pozycji w siłach, które w przyszłości zmienił w FBI.

W obsadzie są Leonardo DiCaprio i Robert De Niro.

Film powstaje dla wytwórni Paramount i Apple'a - firmy podzieliły się kosztami, kiedy budżet urósł do 200 milionów dolarów. Produkcja doczeka się szerokiej dystrybucji w kinach na całym świecie. Następnie trafi na platformę streamingową Apple'a.