Specjalne pokazy "Perwersyjnego przewodnika po ideologiach" z debatami

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Specjalne+pokazy+%22Perwersyjnego+przewodnika+po+ideologiach%22+z+debatami-100863
Już 6 grudnia na ekrany polskich kin trafi "Perwersyjny przewodnik po ideologiach", najbardziej pobudzający intelektualnie film ostatnich lat. Slavoj Žižek, jeden z najciekawszych i najpopularniejszych myślicieli naszych czasów w prowokacyjny sposób patrzy na naszą rzeczywistość i kształtujące ją ideologie oraz uświadamia, jak każda z nich manipuluje naszymi pragnieniami i marzeniami.
4 oraz 5 grudnia o godz.18:00 zapraszamy do warszawskiego kina Muranów na specjalne przedpremierowe pokazy "Perwersyjnego przewodnika po ideologiach", którym towarzyszyć będą debaty.


Po pokazie 4 grudnia zapraszamy na debatę pt. "Czy można uciec od ideologii?". Udział w niej wezmą Agnieszka Wiśniewska – krytyczka filmowa związana z Krytyką Polityczną, Kuba Mikurda – filozof, psycholog, filmoznawca i student Slavoja Žižka, Jakub Majmurek – filmoznawca, filozof, redaktor Dziennika Opinii Krytyki Politycznej, tłumacz książek Slavoja Žižka oraz Krzysztof Wolański, filozof, autor książki "Sędzia Schreber: Bóg, nerwy i psychoanaliza". Debata organizowana przez Krytykę Polityczną oraz Korporację Ha!art we współpracy z Gutek Film.

5 grudnia po pokazie filmu "Perwersyjny przewodnik po ideologiachodbędzie się natomiast debata pt. "Kupuj i rób co chcesz" z udziałem Doroty Chrobak, dziennikarki filmowej Radia PIN, Jana Sowy, materialistyczno-dialektycznego teoretyka kultury, doktora socjologii, przewodniczącego rady Fundacji Korporacji Ha!art, oraz Jacka Pawlaka, filozofa, Członka Zarządu Klubu Twórców Reklamy. Na debatę zaprasza Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR  i Klub Twórców Reklamy oraz Gutek Film.
Udostępnij: