Kino Muranów: Pokaz "Carol" połączony z wykładem o fotografii lat 50.

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Kino+Muran%C3%B3w%3A+Pokaz+%22Carol%22+po%C5%82%C4%85czony+z+wyk%C5%82adem+o+fotografii+lat+50.-116407
19 marca (sobota) o godz. 18:00 zapraszamy do Kina Muranów w Warszawie na specjalny pokaz filmu "Carol" Todda Haynesa, który poprzedzi wykład Wojtka Wieteski na temat amerykańskiej fotografii lat 50.


Todd Haynes, realizując film "Carol", złożył hołd jednemu z genialnych, lecz niedocenionych fotografów. Nie tylko sposób kadrowania, lecz nastrojowość i użycie koloru Haynes zapożyczył od Saula Leitera, w fabule "ożywają" wręcz konkretne zdjęcia. Reżyser, wraz z autorem zdjęć do filmu, Edwardem Lachmanem, zainspirowali się także innymi fotografami, m.in. Vivian Meier, Helen Levitt. Jak wyglądała amerykańska fotografia lat 50., kim był Saul Leiter i dlaczego oczarował reżysera – dowiemy się z wykładu, który poprowadzi Wojtek Wieteska przed seansem filmu "Carol".

Unieruchomione wprawione w ruch - o fotografii w filmie "Carol".
Pokaz specjalny filmu z wykładem Wojtka Wieteski
19 marca, godz. 18.00, Kino Muranów


Plan wieczoru:
18:00 | początek wykładu
18:30 | początek projekcji filmu "Carol" 

Bilety w cenie 20 zł.
KUP BILET: http://muranow.gutekfilm.pl/film/carol/

Wojtek Wieteska - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Wyrósł z francuskiej szkoły fotografii reporterskiej; wypracował indywidualny styl z charakterystycznym, konceptualnym podejściem do rzeczywistości. Autorskie cykle fotograficzne wystawiał, m.in: w Starej Galerii ZPAF w Warszawie (Far West), Centrum Manggha w Krakowie (Tokyo), CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (N.Y.C.#02), w Yours Gallery w Warszawie (Stacja Warszawa, Flights 91_08), w galerii Atlas Sztuki w Łodzi (Jestem z Polski), w Leica Gallery w Warszawie (Nailing Love).

Studiował historię sztuki i sztukę operatorską w Paryżu, Warszawie i Łodzi. W 2015 roku obronił doktorat na łódzkiej "Filmówce". Wykładał w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Akademii Teatralnej w Warszawie i w PWSFTviT w Łodzi. Obecnie uczy w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Udostępnij: