Steve Coogan w biografii brytyjskiego gwałciciela

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steve+Coogan+w+biografii+najs%C5%82ynniejszego+brytyjskiego+gwa%C5%82ciciela-144002
Steve Coogan w biografii brytyjskiego gwałciciela
źródło: Getty Images
autor: Maria Moratti
Steve Coogan ("Chciwość") zagra główną rolę w dramacie biograficznym "The Reckoning". Projekt powstaje dla BBC One.

Bohaterem produkcji jest Jimmy Savile. Był brytyjskim dziennikarzem, telewizyjnym i radiowym prezenterem, prowadzącym niezwykle popularny program "Top of the Pops". Był niezrównany w zbieraniu pieniędzy na cele charytatywne. Za swoją działalność został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, od królowej otrzymał tytuł szlachecki, a od papieża Jana Pawła II Order Świętego Grzegorza Wielkiego.

Savile już za życia był osobą kontrowersyjną. Bywał bohaterem skandali obyczajowych, wzbudzał oburzenie swoimi obcesowymi wypowiedziami na temat znanych osób. Jednak dopiero po śmierci na światło dzienne wyszła przerażająca prawda. Savile był bezwzględnym przestępcą seksualnym. Jego ofiary liczone są w setkach. Były to głównie nieletnie dziewczynki, jednak z ogłoszonego w 2014 raportu policji wynikało, że jako wolontariusz w licznych szpitalach gwałcił osoby każdej płci w wieku od 5 do 75 lat. Podobno dokonywał również czynów nekrofilskich.

Za "The Reckonig" odpowiadają Neil McKay (scenarzysta) i Jeff Pope (producent), którzy wcześniej opowiedzieli m.in. o zbrodniach Freda Westa ("U boku oskarżonego"), porwaniu 9-letniej Shannon Matthews ("The Moorside") czy zbrodniach Stephena Porta (niewyemitowany jeszcze "Four Lives"). Reżyserii podjęła się Sandra Goldbacher ("Próba niewinności").