Steve Coogan i John C. Reilly zagrają Flipa i Flapa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steve+Coogan+i+John+C.+Reilly+zagraj%C4%85+Flipa+i+Flapa-115343
Steve Coogan ("Tajemnica Filomeny") i John C. Reilly ("Pentameron") wcielą się w niezapomniany komediowy duet Flipa i Flapa w filmie "Stan & Ollie". Za kamerą stanie Jon S. Baird ("Brud").

GettyImages-456534676.jpg Getty Images © Anthony Harvey
GettyImages-474628490.jpg Getty Images © Tristan Fewings


Scenariusz napisał Jeff Pope ("Tajemnica Filomeny"). Będzie to opowieść o legendarnym tournee z 1953 roku. Mający już za sobą lata świetności Stan Laurel i Oliver Hardy ruszyli wówczas w trasę po Wielkiej Brytanii. Widownia jednak nie dopisywała, a nad komikami wisiało widmo minionych sukcesów. Co więcej, powodzeniu przedsięwzięcia zagrażało słabnące zdrowie Hardy'ego. Film pokaże, jak dwaj mężczyźni próbują odkryć na nowo, ile dla siebie znaczyli.


John C. Reilly i Steve Coogan to wymarzeni odtwórcy głównych ról, którzy ożywią nieodparty geniusz pary, o której tak uroczo opowiada scenariusz Jeffa Pope'a, zapowiedziała Christine Langan z BBC Films, producentka filmu. 

Dorastałem, oglądając Flipa i Flapa, przyznał reżyser. Czuję się zaszczycony tym, że mogę pomóc w przeniesieniu na duży ekran tej niezwykłej opowieści o miłości, śmiechu i przyjaźni.