TYLKO U NAS: polski plakat i brutalny zwiastun "Zdarzenia"

  • Informacja nadesłana przez dystrybutora
  • autor: Przemysław Nowak
  • Inne
Dziś w nocy w sieci pojawił się kolejny zwiastun, tym razem przeznaczony tylko dla widzów dorosłych, do nowego filmu M. Night Shyamalana "Zdarzenie", do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy. W filmie wystąpią m.in. Mark Wahlberg, John Leguizamo, Ashlyn Sanchez, Spencer Breslin.Wszystko zaczyna się nagle, bez ostrzeżenia – w ciągu kilku minut wielkie amerykańskie miasta ogarnia epidemia dziwnych, przerażających samobójstw. Co jest przyczyną tak drastycznych zmian w ludzkich zachowaniach? Czy to atak terrorystyczny? eksperyment, który wymknął się spod kontroli? nieznana dotąd broń biologiczna? nowa odmiana śmiercionośnego wirusa?
Dla nauczyciela fizyki Elliota Moore’a (Mark Wahlberg) najważniejsza staje się ucieczka przed budzącym grozę fenomenem. Chociaż jego małżeństwo z Almą (Zooey Deschanel) przechodzi kryzys, razem wyruszają w drogę do wiejskich terenów Pensylwanii, gdzie mają nadzieję uchronić się przed atakiem. Wkrótce jednak okaże się, że nikt nie jest bezpieczny, bo przed niewidzialnym mordercą nie ma ucieczki…
"Zdarzenie" trafi do światowej dystrybucji w dwóch wersjach: w ostrzejszej i łagodniejszej (z usuniętymi czterema scenami). Jak poinformował dystrybutor, cięcia są krótkie, ale znaczące. Do Polski trafi ta pierwsza.
Zwiastun, w wersji QuickTime, dostępny jest poniżej:


A tak prezentuje się polski plakat filmu:

Za muzykę, jak i w poprzednich filmach reżysera, odpowiedzialny został James Newton Howard. Nie inaczej jest przy zdjęciach, które zostaną nakręcone przez Tak Fujimoto.
Najnowszy film twórcy "Znaków" i "Osady" w polskich kinach zadebiutuje już 13 czerwca. Dystrybutorem jest firma Imperial - CinePix.