To jest rok Warszawskiej Szkoły Filmowej

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/To+jest+rok+Warszawskiej+Szko%C5%82y+Filmowej-144676
To jest rok Warszawskiej Szkoły Filmowej
Wygrali Festiwal w Gdyni, wygrali Camerimage, a teraz...

"kRAJ" - Film studentów i absolwentów wyprodukowany w Warszawskiej Szkole Filmowej trafi do ponad 200 milionów subskrybentów NETFLIX na całym świecie!

"Jeśli chodzi o festiwale, to myślę, że wygrywamy tam, gdzie jest niezależne jury z przewagą ludzi zza granicy" – śmieje się założyciel WSF Maciej Ślesicki.  - "Jednak kiedy NETFLIX kupił nasz film nie tylko na polski rynek, jak to się zwykle dzieje, ale na cały świat, to jest prawdziwy,  wymierny sukces całej Szkoły. Przecież to film zrobiony głównie przez studentów! Cała ekipa była z nich złożona. Nie wiem, czy coś podobnego udało się jakiejkolwiek szkole filmowej na świecie".

"kRAJ" to czarna komedia o szaleństwach i fobiach Polaków. Ale przecież podobne wariactwa wyczyniają sfrustrowani ludzie na całym świecie. Dlatego nasz "kRAJ" trafi do bardzo wielu krajów! (Z wyjątkiem Korei Północnej i Chin).

Założyciel Warszawskiej Szkoły Filmowej, Maciej Ślesicki, nominowany do Oscara producent, reżyser, wizjoner – po latach przerwy wraca do reżyserii, prowadząc za sobą kilkudziesięciu młodych, zdolnych ludzi, dając im szansę na zrobienie w pełni profesjonalnego filmu, który może podbić świat.

"kRAJ" :


Reżyseria: Veronica Andersson (WSF), Filip Hillesland (WSF), Mateusz Motyka (WSF), Maciej Ślesicki (WSF).
Zdjęcia: Mateusz Pastewka  (WSF), Łukasz Suchocki (WSF), Stanisław Wójcik (WSF), Mats Helgesson.
Dźwięk: Maciej Amilkiewicz (WSF)
Montaż: Piotr Gorszczyński (WSF)
Kierownictwo Produkcji: Karol Vo (WSF)
Dział Produkcji WSF: Ewa Sokołowska (WSF)
Występują: Tomasz Włosok, Marian Dziędziel, Krzysztof Stroiński, Adam Bobik (WSF), Jadwiga Jankowska – Cieślak, Kazik Mazur, Daria Polasik - Bułka i inni...
Produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa.


Globalna dystrybucja filmu "kRAJ" to kolejny – po bezprecedensowym zwycięstwie na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – sukces Warszawskiej Szkoły Filmowej. Studenci oraz Absolwenci nie spoczywają jednak na laurach – dzięki kompleksowemu przygotowaniu pracują na planach kolejnych projektów; nie przestają się rozwijać ani zaskakiwać. Ich pasja, talent i zaangażowanie dają nadzieję, że dobra passa Szkoły będzie trwać.

Strona filmu: https://szkolafilmowa.pl/pl/wsf/C_WSFO.WSF.18/FILM-_KRAJ_
Facebook: https://www.facebook.com/filmkRAJ
Instagram: https://www.instagram.com/filmkraj