Top 5 produkcji National Geographic w Disney+, które musisz zobaczyć

https://www.filmweb.pl/news/Top+5+produkcji+National+Geographic+w+Disney%2B%2C+kt%C3%B3re+musisz+zobaczy%C4%87-146788
Top 5 produkcji National Geographic w Disney+, które musisz zobaczyć
Produkcje dokumentalne National Geographic od lat cieszą się uznaniem i wielką popularnością, jednak pozostały niedostępne dla użytkowników dostępnych platform VOD. Premiera Disney+ w Polsce diametralnie zmienia tę sytuację i sprawia, że wystarczy już tylko kilka kliknięć, by obejrzeć hitowe dokumenty, m.in. "Free Solo: Ekstremalna wspinaczka" czy serię "Katastrofa w przestworzach".

Choć dla wielu może być to zaskakujące, wejście Disney+ do Polski to punkt zwrotny dla oferty kierowanej do fanów dokumentów! Content platformy podzielony jest na sześć segmentów: Disney, Marvel, Star, Star Wars, Pixar oraz National Geographic, który słynie z produkcji najwyższej jakości obrazowej i merytorycznej. W tym tekście zajmiemy się ostatnią z wymienionych sekcji — wybraliśmy dla was pięć produkcji dokumentalnych, które powinniście zobaczyć, nadrobić, lub przeżyć jeszcze raz!

plakat filmu Free Solo: ekstremalna wspinaczka
7,9 15 576 ocen społeczności 10 631 chce zobaczyć
Zaczynamy od historii z najwyższej pułapu ekstremalnych wrażeń. "Free Solo: Ekstremalna wspinaczka" to pełnometrażowa opowieść o Alexie Honnlodzie, jednym z najwybitniejszych wspinaczy w historii, który w 2017 r. jako pierwszy na świecie przeszedł bez asekuracji słynną pionową ścianę El Capitan (drogą Freerider), liczącą ponad 900 m długości. Co ciekawe, dwa lata po słynnym wejściu Honnold niespodziewanie stał się gwiazdą czerwonych dywanów, bowiem "Free solo: Ekstremalna wspinaczka" otrzymał Oscara 2019 dla najlepszego dokumentu. Już od 14 czerwca obraz ten będzie dostępny dla polskich widzów platformy Disney+.


plakat filmu Katastrofy w przestworzach
8,0 3 642 oceny społeczności 551 chce zobaczyć
(SEZONY 11-20) Na subskrybentów Disney+ czekają nie tylko wyjątkowe premiery, ale również najchętniej oglądane klasyki stacji. Jednym z nich jest seria "Katastrofa w przestworzach", która ukazuje przebieg najsłynniejszych wypadków lotniczych w historii świata. Każdy odcinek zawiera relacje świadków, rekonstrukcje tragicznych wydarzeń, doskonałe animacje komputerowe i wywiady ze śledczymi, którym udało się ustalić przebieg wypadku. Kto nie dopełnił swoich obowiązków? A może mieliśmy do czynienia z serią niesamowicie pechowych zbiegów okoliczności?


plakat filmu Świat według Jeffa Goldbluma

Świat według Jeffa Goldbluma

The World According to Jeff Goldblum
7,3 43 oceny społeczności 106 chce zobaczyć
Czy są na sali fani nauki i technologii? Jeśli tak, to bardzo dobrze się składa, ponieważ słynny aktor, Jeff Goldblum, podróżuje po świecie, by na nowo odkryć pozornie znane przedmioty z życia codziennego, ukazując niesamowite idee za nimi stojące. W serii dowiemy się wielu nietypowych ciekawostek m.in. o kawie, motocyklach, lodach, klockach LEGO, sneakersach czy złotej biżuterii. Charyzmatyczni goście i eksperci podzielą się swoimi refleksjami i rzucą całkowicie nowe światło na elementy, które ukształtowały nasz świat.


plakat filmu Geniusz: Picasso

Geniusz: Picasso

Genius: Picasso
7,5 1 300 ocen społeczności 3 177 chce zobaczyć
Tym razem twórcy antologii "Geniusz" wzięli na tapetę jednego z najsłynniejszych, najbardziej wpływowych i ekscentrycznych artystów XX wieku — Pabla Picasso. Okazuje się, że ten długowieczny twórca, którego kariera trwała nieprzerwanie przez 80 lat, nie ograniczał się tylko do malarstwa. Był rzeźbiarzem, grafikiem, ale też — o czym mało kto wie — poetą. Jego życie było bujne, pełne zawirowań i romansów. Zastanawialiście się kiedyś, jakie poglądy polityczne miał ten geniusz? O tym przekonacie się oglądając tę produkcję na platformie Disney+.


plakat filmu Gordon Ramsay: świat na talerzu

Gordon Ramsay: świat na talerzu

Gordon Ramsay: Uncharted
7,0 26 ocen społeczności 37 chce zobaczyć
(SEZONY 1-3) Jedyny w swoim rodzaju szef kuchni i zdobywca wielu gwiazdek Michelin przemierza świat w poszukiwaniu niesamowitych kulinarnych przygód i wyjątkowych receptur we wszystkich zakątkach globu. Pod okiem lokalnych kucharzy brytyjski mistrz próbuje zrozumieć regionalną kuchnię i stojącą za przepisami historie regionu i kultury. Przy okazji widzowie Disney+ będą mogli sprawdzić, jak Ramsay radzi sobie ze zdobywaniem pożywienia, m.in. z poszukiwaniem świeżych pąkli, łowieniem homarów czy polowaniem na grzechotniki.
Informacja sponsorowana