Twórca "Bumblebee" ma nowy projekt. Co wiemy o "Piranesi"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Bumblebee%22+ma+nowy+projekt.+Co+wiemy+o+%22Pirasnesi%22-156183
Twórca "Bumblebee" ma nowy projekt. Co wiemy o "Piranesi"?
źródło: Getty Images
autor: John Lamparski
Specjalizujące się w animacjach studio Laika ("Koralina i tajemnicze drzwi") nabyło prawa do adaptacji książki "Piranesi" autorstwa Susanny Clarke. Za sterami produkcji stanie Travis Knight ("Kubo i dwie struny", "Bumblebee").  


O czym opowie "Piranesi"?


Literacki pierwowzór autorstwa Susanny Clarke ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Mag. W oficjalnym opisie możemy przeczytać:

Piranesi mieszka w Domu. Być może, mieszka w nim od zawsze. W swoich dziennikach dzień po dniu sumiennie opisuje jego cudowności: labirynt komnat, tysiące tysięcy posągów, przypływy morza przetaczające się z hukiem po schodach, chmury płynące w wolnej procesji przez górne sale. We wtorki i piątki Piranesi spotyka się ze swoim przyjacielem, Tym Drugim. Kiedy indziej składa Umarłym ofiary z jedzenia i lilii wodnych. Najczęściej jednak jest samotny. Pojawiają się wiadomości, wypisane kredą na posadzce. Do Domu przybył ktoś nowy. Kim jest? Czego chce? Czy jest przyjacielem? Czy też – jak twierdzi Ten Drugi – zwiastunem zniszczenia i szaleństwa? Zaginione teksty muszą zostać odnalezione, a tajemnice odkryte. Świat, który wydawał się Piranesiemu znajomy, staje się obcy i niebezpieczny.

Skąd znamy Travisa Knighta? Zobacz zwiastun "Bumblebee"


Travis Knight wyreżyserował animację "Kubo i dwie struny" oraz widowisko sci-fi "Bumblebee" (zwiastun poniżej). Aktualnie pracuje m.in. nad "Masters of the Universe", czyli aktorską wersją popularnej animacji. W rolę He-Mana wcieli się Nicholas Galitzine."Piranesi" to skarb bardzo bliski memu sercu – powiedział w oświadczeniu Travis Knight. Jako filmowiec nie mogę się doczekać wędrówki po światach, które stworzyła Susanna. Jest jedną z moich ulubionych autorek, a w "Piranesi" stworzyła piękne, wstrząsające i afirmujące życie dzieło sztuki. To dla mnie zaszczyt, że wybrała Laikę na swój dom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones