Twórcy "Rango" szykują dwie nowe animacje

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Rango%22+szykuj%C4%85+dwie+nowe+animacje-141533
Twórcy "Rango" szykują dwie nowe animacje
źródło: Materiały prasowe
Fani "Rango" mogą zacząć zacierać ręce. Gore Verbinski przygotowuje dwa nowe filmy animowane. W realizacji pomoże mu nagrodzony dwoma Oscarami operator Roger Deakins, który pracował również przy "Rango".

Pracuję nad dwoma filmami animowanymi, o których nie mogę nic powiedzieć, zdradził Verbinski w udzielonym niedawno wywiadzie. Przygotowuję dwa scenariusze. To dwa filmy animowane. Żaden z nich nie jest westernem. Jeden to musical.

Twórca dodał jednak, że oba projekty są na razie w powijakach. Przede mną jeszcze wiele lat pracy. Animacje zajmują tak wiele czasu, że na razie jest za wcześnie, by o nich rozmawiać.

Verbinski ujawnił jednak, że ponownie współpracuje z Rogerem Deakinsem. To była pierwsza osoba, do której się zwróciłem. Spytałem go, "Roger, wchodzisz w to"? Opowiedziałem mu w szczegółach jeden z projektów i on pomoże nam w realizacji. Jest bardzo zajęty.
 
"Rango" to animacja, którą Verbinski zrealizował po trzech częściach "Piratów z Karaibów". To historia kameleona, który zostaje szeryfem w opanowanym przez bandytów miasteczku. Film zdobył Oscara dla najlepszego filmu animowanego w 2012 roku.