Gore Verbinski szuka studia dla animacji o kotach z kosmosu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gore+Verbinski+szuka+studia+dla+animacji+o+kotach+z+kosmosu-147606
Gore Verbinski szuka studia dla animacji o kotach z kosmosu
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Gore Verbinski szuka nowego studia dla swojego animowanego projektu "Cattywumpus". Twórca "Rango" początkowo przygotowywał film o kosmicznych kotach dla platformy Netflix, ale wygląda na to, że serwisowi nie zależy na animacji.

Netflix nie chce "Cattywumpus" VerbinskiegoO fabule "Cattywumpus" nie wiadomo nic poza informacją, że to być opowieść o kotach z kosmosu. Film ma być drugą animacja w karierze Gore'a Verbinskiego, który zdobył Oscara w kategorii "Najlepszy długometrażowy film animowany" za zrealizowany dla studia Paramount "Rango" (2011), w którym głosu głównemu bohaterowi użyczył Johnny Depp.Kulisy decyzji Netfliksa również nie są znane. Wiadomo jedynie, że platforma "pozwoliła" Verbinskiemu znaleźć innego kupca na film. Prawdopodobnie ma to związek z restrukturyzacją, jakie przechodzi serwis, oraz idącymi za tym zwolnieniami. W maju Netflix zwolnił 150 osób, połowę z tego pracujących przy animacjach.

Dotychczas platforma odniosła szereg sukcesów na polu animacji, zbierając m.in. szereg nominacji do Oscara, w tym dla filmów "Klaus" (2019) oraz "Mitchellowie kontra maszyny" (2021). Krótki metraż "Jakby coś, kocham was" zdobył w 2021 statuetkę w kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film animowany".

Gore Verbinski - filmografiaGore Verbinski to amerykański reżyser, twórca takich filmów jak m.in. "Polowanie na mysz" (1997), "Mexican" (2001), "The Ring" (2002), "Prognoza na życie" (2005), "Rango" (2011) i "Jeździec znikąd" (2013). Nakręcił też trzy części serii "Piraci z Karaibów": "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003), "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" (2006) i "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (2007). Jego ostatni film to "Lekarstwo na życie" (2016).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones