UPDATE: "Grace księżna Monako" ze światową premierą na otwarcie festiwalu Cannes

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+%22Grace+ksi%C4%99%C5%BCna+Monako%22+ze+%C5%9Bwiatow%C4%85+premier%C4%85+na+otwarcie+festiwalu+Cannes-102078
UPDATE: Wszystko wskazuje na to, że konflikt producentów z reżyserem ma szczęśliwe zakończenie. "Grace księżna Monako" zostało bowiem wybrane dziś na film otwarcia 67. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Dobiegł końca konflikt pomiędzy braćmi Weinstein a reżyserem filmu "Grace księżna Monako" Olivierem Dahanem. Finał sporu jest taki, że TWC postanowiło zrezygnować z wprowadzenia filmu do amerykańskich kin.


Przypomnijmy, iż wszystko zaczęło się jesienią ubiegłego roku. "Grace księżna Monako" miała wejść do kin w listopadzie, ale Weinsteinowie na miesiąc przed premierą postanowili wycofać film i wprowadzić go dopiero w marcu. Jako powód podali, że obraz nie jest jeszcze gotowy i wymaga poprawek. Wtedy nie wytrzymał Dahan i ogłosił, iż film jest gotowy i może być w każdej chwili zaprezentowany widzom, jednak jego wersja nie spotkała się z aprobatą braci-producentów. Chcieli oni, by Dahan przemontował film pod ich dyktando, na co ten nie wyraził zgody. Oskarżył nawet Weinsteinów o to, że jest szantażowany.

Oficjalny powód wycofania filmu z planów repertuarowych The Weinstein Co. nie został podany. Nie wiemy też, jak wpłynie to na plany wejścia filmu do polskich kin. Premiera planowana jest na maj.
Udostępnij: