UPDATE: "Grace księżna Monako" ze światową premierą na otwarcie festiwalu Cannes

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+%22Grace+ksi%C4%99%C5%BCna+Monako%22+ze+%C5%9Bwiatow%C4%85+premier%C4%85+na+otwarcie+festiwalu+Cannes-102078
UPDATE: Wszystko wskazuje na to, że konflikt producentów z reżyserem ma szczęśliwe zakończenie. "Grace księżna Monako" zostało bowiem wybrane dziś na film otwarcia 67. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Dobiegł końca konflikt pomiędzy braćmi Weinstein a reżyserem filmu "Grace księżna Monako" Olivierem Dahanem. Finał sporu jest taki, że TWC postanowiło zrezygnować z wprowadzenia filmu do amerykańskich kin.Przypomnijmy, iż wszystko zaczęło się jesienią ubiegłego roku. "Grace księżna Monako" miała wejść do kin w listopadzie, ale Weinsteinowie na miesiąc przed premierą postanowili wycofać film i wprowadzić go dopiero w marcu. Jako powód podali, że obraz nie jest jeszcze gotowy i wymaga poprawek. Wtedy nie wytrzymał Dahan i ogłosił, iż film jest gotowy i może być w każdej chwili zaprezentowany widzom, jednak jego wersja nie spotkała się z aprobatą braci-producentów. Chcieli oni, by Dahan przemontował film pod ich dyktando, na co ten nie wyraził zgody. Oskarżył nawet Weinsteinów o to, że jest szantażowany.

Oficjalny powód wycofania filmu z planów repertuarowych The Weinstein Co. nie został podany. Nie wiemy też, jak wpłynie to na plany wejścia filmu do polskich kin. Premiera planowana jest na maj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones