"Grace księżna Monako" dobra dla Cannes, ale nie dla Weinsteina

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Grace+ksi%C4%99%C5%BCna+Monako%22+dobra+dla+Cannes%2C+ale+nie+dla+Weinsteina-104497
Trwa konflikt pomiędzy Harveyem Weinsteinem a Olivierem Dahanem. Jego przedmiotem jest ostateczny kształt filmu "Grace księżna Monako". Obraz został uznany za wystarczająco doby, by otworzyć tegoroczny festiwal w Cannes, jednak Weinstein twierdzi, że film jest słaby, żąda zmian i grozi, że nie wprowadzi go do amerykańskich kin.Konflikt trwa już ponad pół roku. Dahan skończył prace nad filmem jesienią. Obraz miał trafić do amerykańskich kin w listopadzie, by mógł walczyć o Oscary. Jednak po obejrzeniu wersji reżysera Harvey Weinstein przesłał obraz do poprawki. Ponownie "Grace księżna Monako" miała wejść do kin w marcu, ale i ten termin nie został dotrzymany. Dahan żadnych poprawek nie zamierza wprowadzać, a Weinstein nie chce odpuścić.

Szef Weinstein Co. twierdzi, że może z filmem powalczyć o oscarowe nominacje, ale w tym celu w filmie powinno znaleźć się więcej scen z okresu hollywoodzkiego Grace Kelly, a także lepiej powinien zostać ukazany kontekst polityczny konfliktu księstwa Monako z Francją. Nie jest jasne, czy sceny te w ogóle zostały nakręcone. Weinstein jednak bez nich nie wyobraża sobie wprowadzenia filmu do amerykańskich kin.

Większość krajów świata pokaże u siebie wersję festiwalową, nie czekając na rozwiązanie konfliktu reżysera z amerykańskim dystrybutorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones