Reżyser "Grace of Monaco" na wojennej ścieżce z Harveyem Weinsteinem

CDP Sp. z o.o. / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Grace+of+Monaco%22+na+wojennej+%C5%9Bcie%C5%BCce+z+Harveyem+Weinsteinem-99859
Rozgorzał konflikt między szarą eminencją Hollywood, Harveyem Weinsteinem a reżyserem produkowanego przez niego filmu, "Grace of Monaco", Olivierem Dahanem ("Niczego nie żałuję - Edith Piaf").Wszystko zaczęło się od przesunięcia premiery filmu ze zwiększającego oscarowe szanse listopada na wiosnę 2014 roku. The Weinstein Company zapewniło, iż film po prostu nie jest dokończony i odpowiednio zmontowany. Reżyser zaprzeczył i stwierdził, że studio chce zmusić go do ponownego montażu, tym razem pod swoje dyktando. Twierdzi też, że jest szantażowany i że producentom nie zależy na dobru filmu, a jedynie na maksymalizacji zysków kosztem artystycznej wartości obrazu.  

Akcja "Grace of Monaco" rozgrywa się w 1962 roku. Grace Kelly porzuciła Hollywood, by zostać księżną Monako u boku męża, Rainiera. Państwo-miasto prowadzi zażarty spór z Francją, która nie może znieść faktu, że jej malutki sąsiad jest rajem podatkowym. Świeżo upieczona monarchini próbuje za wszelką cenę zapobiec zamachowi stanu.

Premierę zapowiedziano na 14 marca.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones