Reżyser "Grace of Monaco" na wojennej ścieżce z Harveyem Weinsteinem

CDP Sp. z o.o. / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Grace+of+Monaco%22+na+wojennej+%C5%9Bcie%C5%BCce+z+Harveyem+Weinsteinem-99859
Rozgorzał konflikt między szarą eminencją Hollywood, Harveyem Weinsteinem a reżyserem produkowanego przez niego filmu, "Grace of Monaco", Olivierem Dahanem ("Niczego nie żałuję - Edith Piaf").


Wszystko zaczęło się od przesunięcia premiery filmu ze zwiększającego oscarowe szanse listopada na wiosnę 2014 roku. The Weinstein Company zapewniło, iż film po prostu nie jest dokończony i odpowiednio zmontowany. Reżyser zaprzeczył i stwierdził, że studio chce zmusić go do ponownego montażu, tym razem pod swoje dyktando. Twierdzi też, że jest szantażowany i że producentom nie zależy na dobru filmu, a jedynie na maksymalizacji zysków kosztem artystycznej wartości obrazu.  

Akcja "Grace of Monaco" rozgrywa się w 1962 roku. Grace Kelly porzuciła Hollywood, by zostać księżną Monako u boku męża, Rainiera. Państwo-miasto prowadzi zażarty spór z Francją, która nie może znieść faktu, że jej malutki sąsiad jest rajem podatkowym. Świeżo upieczona monarchini próbuje za wszelką cenę zapobiec zamachowi stanu.

Premierę zapowiedziano na 14 marca.
Udostępnij: