Universal wylał reżysera "47 Ronin"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Universal+wyla%C5%82+re%C5%BCysera+%2247+Ronin%22-89063
Źle się dzieje w Universalu. Przerażona nieudolnością reżysera Carla Rinscha wytwórnia odsunęła go od montażu "47 Ronin".

Osoby zaangażowane w produkcję określają pracę nad filmem jako "koszmar". Początkowo obraz miał kosztować 175 milionów dolarów, ale ostatecznie jego budżet wyniósł aż 225 milionów. Z powodu błędów reżysera konieczne było nakręcenie od nowa kosztownej sceny finałowej bitwy. Jak się okazało, w pierwotnej wersji w ogóle nie pojawia się w niej główny bohater grany przez Keanu Reevesa.

Aktualnie nad montażem czuwa sama szefowa Universalu, Dona Langley. Film miał początkowo trafić do kin jeszcze w tym roku, ale jego premiera została ostatecznie przesunięta na przyszłoroczną Gwiazdkę.

"47 Ronin" będzie filmową wersją prawdziwej historii opiewanej w Japonii od trzech stuleci. Na początku XVIII wieku mało ważny lord został zmuszony do popełnienia seppuku za obrażenie wysokiego urzędnika dworu cesarskiego. Jego wojownicy uznali, że winę ponosił urzędnik, nie zaś ich pan i przez rok pieczołowicie planowali zemstę. Po dokonaniu zabójstwa skorumpowanego oficjela, popełnili seppuku, zgodnie z kodeksem honorowym. Dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.