Władysław Pasikowski reżyserem kolejnego "Pitbulla"?

naTemat.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/W%C5%82adys%C5%82aw+Pasikowski+re%C5%BCyserem+kolejnego+%22Pitbulla%22-121705
Producent serii "Pitbull" Emil Stępień ogłosił, że kolejną część wyreżyseruje Władysław Pasikowski.


Jestem przekonany, że takie cechy jak: rzetelność, jakość, kompetencje, stojące za nazwiskiem pana Władysława Pasikowskiego gwarantują najwyższą jakość tego gatunku filmu - możemy przeczytać w oświadczeniu producenta - Z Panem Władysławem Pasikowskim planujemy nawiązać długofalową współpracę.  

Twórca "Krolla" i "Psów" miałby zastąpić na stanowisku reżysera Patryka Vegę, który był związany z "Pitbullem" od początku istnienia cyklu. Dlaczego filmowiec nagle rozstał się z dochodową serią? Nie robię kolejnego Pitbulla, ponieważ próbowano mi narzucić pomysł obsadowy niezgodny z moim poczuciem poziomu artystycznego - ogłosił Vega na swoim Facebooku. Czy chodziło mu o to, że w kolejnym filmie miała wystąpić Doda?

W ubiegłym roku do kin trafiły dwie odsłony "Pitbulla": "Nowe porządki" oraz "Niebezpieczne kobiety". Obie okazały się wielkimi kasowymi przebojami. W samej Polsce obejrzało je łącznie ponad 4 miliony widzów. Obrazy cieszyły się również dużą popularnością w Wielkiej Brytanii. Wszystkie filmy w bezkompromisowy sposób opowiadają o świecie stołecznych policjantów i kryminalistów.

Filmografię Pasikowskiego zamyka szpiegowski dreszczowiec "Jack Strong" z 2014 roku. Reżyser na razie nie potwierdził, czy rzeczywiście nakręci "Pitbulla 4".
Udostępnij: