Warner Bros. niczego się nie nauczyło. "Green Lanter Corps" przekazuje Davidowi S. Goyerowi

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Warner+Bros.+niczego+si%C4%99+nie+nauczy%C5%82o.+%22Green+Lanter+Corps%22+przekazuje+Davidowi+S.+Goyerowi-121207
Pośród nieustających plotek na temat strasznego stanu DC Cinematic Universe ("Liga Sprawiedliwości" jest według nich w ruinie, "The Batman" może nigdy nie powstać), Warner Bros. przypomina fanom o kolejnym komiksowym widowisku – "Green Lantern Corps". Studio właśnie wybrało scenarzystów projektu.


Za fabułę odpowiadać będą: David S. Goyer oraz Justin Rhodes ("Od podstaw"). Udział Goyera zostanie zapewne przyjęty przez fanów z mieszanymi uczuciami. Ma on wielu przeciwników, którzy z ulgą przyjęli fakt, że porzucił kinowe uniwersum DC i przeszedł do telewizji, gdzie nadzoruje powstanie serialu o przodkach Supermana – "Krypton". Warner Bros. najwyraźniej ma inne zdanie. Goyer jest współautorem pomysłu "Green Lantern Corps" i oprócz funkcji scenarzysty będzie pełnił funkcję producenta.

Szczegóły fabuły nie są znane. Wiemy jednak, że głównymi bohaterami będą dwie ludzkie Zielone Latarnie: Hal Jordan (w którego swego czasu wcielał się Ryan Reynolds) i John Stewart. W komiksach Stewart był pierwszym czarnoskórym superbohaterem DC. Gdy w latach 80. Hal zrezygnował z bycia Latarnią, John przejął jego obowiązki.

Sam obraz określany jest jako "Zabójcza broń" w kosmosie. Co to dokładnie oznacza, dowiemy się zapewne, kiedy do sieci zaczną trafiać pierwsze przecieki ze scenariusza.