"Sandman" na Netfliksie! Najdroższa serialowa ekranizacja DC Comics

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sandman%22+na+Netfliksie+Najdro%C5%BCsza+serialowa+ekranizacja+DC+Comics-133721
Wszystko wskazuje na to, że po dwudziestu latach prób i niepowodzeń dojdzie w końcu do skutku ekranizacja serii komiksowej "Sandman". Nie będzie to jednak film, lecz serial telewizyjny.


Projekt powstanie dla platformy Netflix. Scenarzystą i prowadzącym został Allan Heinberg ("Wonder Woman", "Blef"). Twórca komiksu, Neil Gaiman, będzie producentem wykonawczym, podobnie jak David S. Goyer, który związany jest z próbami ekranizacji "Sandmana" o wielu lat.

Warner Bros. TV od trzech lat próbowało znaleźć kogoś zainteresowanego serialową wersją słynnego komiksu. Ponieważ jednak projekt ma wysoki budżet - będzie najdroższą telewizyjną produkcją DC Entertainment - nawet HBO odrzuciło projekt. Teraz zdecydowała się na niego platforma Netflix.

Wcześniej, przez wiele lat Warner Bros. próbowało doprowadzić do realizacji kinowego "Sandmana". Pierwsze podejścia miały miejsce jeszcze w latach 90. Najbliżej powstania był jednak w latach 2013-6, kiedy to z filmem związał się Joseph Gordon Levitt. Miał on być nie tylko gwiazdą widowiska, ale też jego reżyserem. Nad projektem współpracował z Neilem Gaimanem i Davidem S. Goyerem. Odszedł jednak w 2016 roku, ponieważ nie udało mu się przekonać wytwórni do swojej wizji. Wkrótce potem z filmem pożegnał się jego scenarzysta Eric Heisserer, który w jednym z wywiadów powiedział, że nie wyobraża sobie "Sandmana" jako widowiska kinowego i że jedyną formą ekranizacji komiksu jest serial.

Wymyślony przez Neila Gaimana "Sandman" uważany jest za jeden z wybitniejszych komiksów w historii gatunku.  Głównym bohaterem serii jest Sen - personifikacja władcy krainy marzeń sennych. W komiksie najczęściej nazywany jest imieniem Morfeusza, choć występuje także pod innymi nazwami. Jest jednym z siedmiorga rodzeństwa Nieskończonych, z których każde utożsamia jeden z elementów rzeczywistości: Los, Śmierć, Zniszczenie, Rozpacz, Pożądanie i Malignę, która kiedyś była Marzeniem. Sen, uwolniony po wielu latach niewoli u brytyjskiego maga z początku XX wieku, musi odbudować swoje zniszczone królestwo. Dopadają go jednak zmory z przeszłości, musi stawiać czoła konsekwencjom swoich dawnych postępków. [za: wikipedia.org]