Warszawa: Uroczysta premiera "Raju: wiara" z udziałem reżysera

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Warszawa%3A+Uroczysta+premiera+%22Raju%3A+wiara%22+z+udzia%C5%82em+re%C5%BCysera-94471
Against Gravity oraz Kino Atlantic zapraszają na premierą filmu "Raj: wiara" połączoną ze spotkaniem z reżyserem filmu Ulrichem Seidlem oraz odtwórczynią głównej roli Marią Hofstätter. Spotkanie odbędzie się w warszawskim kinie Atlantic w piątek, 5 kwietnia, o godz. 20:00. Poprowadzi je krytyk filmowy Kuba Mikurda.


Druga część (po "Raj: miłość") filmowej trylogii o cnotach chrześcijańskich (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł "Raj".

Dla Anny-Marii (Maria Hofstätter), raj jest tam gdzie Jezus. Kobieta poświęca każdą wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc uzdrowić Austrię i ponownie naprowadzić ją na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi, niosąc ludziom dobrą nowinę. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu Anny-Marii powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż – muzułmanin egipskiego pochodzenia. Z czasem kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne. Małżeństwo Anny-Marii okazuje się kolejnym etapem jej drogi krzyżowej, ukazując destrukcyjną siłę tęsknoty za prawdziwą miłością.

Film "Raj: wiara" otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę CinemAvvenire na MFF w Wenecji 2012.
Elfriede Jelinek o Marii Hofstätter: "Oto aktorka, która tworzy siebie poprzez swoją grę! Nie mam pojęcia, jak ona to robi".

Więcej informacji na: www.againstgravity.pl i http://www.kinoatlantic.pl/aktualnosci/2391-premiera-filmu-raj-wiara