Więcej Batgirl w animowanym "Batman: The Killing Joke"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wi%C4%99cej+Batgirl+w+animowanym+%22Batman%3A+The+Killing+Joke%22-117007
Więcej Batgirl w animowanym "Batman: The Killing Joke"
źródło: materialy promocyjne
W zeszłym tygodniu powiedzieliśmy, że przygotowywana przez DC animowana ekranizacja komiksu Alana Moore'a i Briana Bollanda "Zabójczy żart", otrzyma kategorię wiekową R. Wniosek z tego faktu jest prosty: twórcy postanowili dochować wierności mrocznemu pierwowzorowi. Dziś okazuje się jednak, że pozwollii sobie również na dodanie do historii całkiem nowego wątku.


"Batman: The Killing Joke" będzie mieć 15-minutowy prolog poświęcony postaci Barbarze Gordon. Zobaczymy ją w kostiumie Batgirl, w akcji i będziemy mieli szansę przywiązać się do bohaterki. Jej postać będzie zatem bardziej rozbudowana niż w pierwowzorze.

Wygląda na to, że twórcy chcą tu upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze - jak wyjaśnił producent Bruce Timm - 15-minutowy prolog pojawił się dlatego, że komiks Moore'a jest zbyt krótki, by nakręcić na jego podstawie 90-minutowy film. Po drugie - pogłębienie postaci Barbary Gordon ma na celu poprawienie najczęściej krytykowanego elementu "Zabójczego żartu": czyli tego, że tragedia, jaka spotyka bohaterkę, służy tu tylko do tego, by dwaj inni mężczyźni - Joker i Batman - mieli co robić. Animatorzy chcą, by Batgirl była bardziej integralną częścią historii, niż ma to miejsce w oryginale, żeby była postacią z krwi i kości, a nie fabularnym trybikiem.

"Zabójczy żart" to wydany w 1988 komiks. Dowiadujemy się z niego między innymi, kim (być może) był Joker, zanim stał się zielonowłosym psychopatą. To również jedna z bardziej kontrowersyjnych opowieści o Batmanie, głównie ze względu na enigmatyczne zakończenie oraz scenę brutalnej napaści Jokera na Barbarę, córkę komisarza Gordona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones