Wiemy, kto będzie krzyczał "Arriba! Arriba! Andale! Andale!"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kto+b%C4%99dzie+krzycza%C5%82+%22Arriba+Arriba+Andale+Andale+%22-116803
Jak informowaliśmy w grudniu, Warner Bros. powróciło do pomysłu realizacji pełnometrażowej animacji "Speedy". Studio potrzebowało jednak aż trzech miesięcy, by znaleźć odtwórcę głównej roli, Speedy'ego Gonzalesa. Ostatecznie został nim Meksykanin Eugenio Derbez, którego ostatnio mogliśmy oglądać na dużym ekranie z "Cudach z nieba".


GettyImages-514596816.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Speedy Gonzales to "najszybsza mysz w całym Meksyku". Poza swoją niebywałą szybkością znany jest z żółtego sombrero, białej koszuli i spodni oraz czerwonej chusty na szyi. Po raz pierwszy pojawił się w 1953 roku w animacji "Cat-Tails for Two". Jednak swój rozpoznawalny wygląd postać uzyskała dopiero dwa lata później w animacji "Speedy Gonzales".

Nowa wersja pomyślana jest jako film typu "geneza". Speedy Gonzales będzie pochodził z bogatego rodu, który pod wpływem doświadczeń stanie się orędownikiem gnębionych i zacznie walczyć z bogaczami, by wspomóc biednych.

Derbez ma już na swoim koncie dubbing hiszpańskojęzycznej wersji "Shreka" (grał Osła). Wszystko wskazuje na to, że w "Speedy" zagra dwukrotnie: na potrzeby angielskiego i hiszpańskiego dubbingu. Derbez już wcześniej był związany z tą animacją, ale jako producent.
Udostępnij: