William H. Macy wraca na wielki ekran. Zagra w "Planecie Małp"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/William+H.+Macy+w+filmie%22Kingdom+of+the+Planet+of+the+Apes%22.+To+kolejna+produkcja+z+marki+%22Planeta+Ma%C5%82p%22-149126
William H. Macy wraca na wielki ekran. Zagra w "Planecie Małp"
źródło: Getty Images
autor: Rodin Eckenroth
Powstające dla 20th Century Studios "Kingdom of the Planet of the Apes" – kolejna odsłona historii w uniwersum Planety Małp będąca jednocześnie początkiem nowej trylogii – nabiera kształtów. W ostatnich miesiącach poznaliśmy pierwsze nazwiska w obsadzie widowiska. Portal Deadline informuje, że na ekranie pojawi się William H. Macy ("Zepsuta krew"). Aktor nie występował w kinie od 2017 roku i reżyserowanego przez siebie filmu "Krystal".

"Kingdom of the Planet of the Apes" – nowy film, nowa trylogiaO samej fabule filmu na razie niewiele wiadomo. Podano jedynie, że jego akcja rozgrywać się będzie wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w widowisku "Wojna o planetę małp", które domykało serię z Andym Serkisem w roli Caesara.

W obsadzie nowej "Planety Małp" znaleźli się Freya AllanOwen TeaguePeter MaconKevin Durand oraz Eka Darville. Szczegóły dotyczące ich ról nie zostały ujawnione. Nie wiemy także, kogo zagra Macy.

Za kamerą widowiska stanie Wes Ball. Jako scenarzyści wymieniani są: Josh FriedmanRick JaffaAmanda Silver i Patrick Aison. Film pojawi się na ekranach kinowych w maju przyszłego roku.

Fenomen "Planety Małp"
Marka Planeta Małp została rozpoczęta przez kasowy hit z 1968 roku, powstały jako adaptacja powieści Pierre’a Boulle'a. Kultowy film z Charltonem Hestonem otrzymał szereg kontynuacji, których produkcja zakończyła się w połowie lat 70. W nowym stuleciu Tim Burton nieskutecznie próbował reanimować franczyzę. Ostatecznie ta sztuka udała się w 2011 roku – powstała trylogia przyciągała do kin realistycznym odtworzeniem małp i wykorzystaniem technologii motion capture. Cała seria zarobiła w sumie ponad 2 miliardy dolarów.

William H. Macy – najważniejsze roleAmerykański aktor ma na koncie role w filmach i serialach. Na srebrnym ekranie mogliśmy oglądać go w "Fargo", "Boogie Nights", "Magnolii", "Air Force One", "Miasteczku Pleasantville" czy "Parku Jurajskim III". W telewizji oglądaliśmy go w roli Franka, głowy dysfunkcyjnej rodziny Gallagherów z serialu "Shameless – Niepokorni". Ostatnio wystąpił w miniserialu "Zepsuta krew", opowieści o drodze na szczyt i spektakularnym upadku Elizabeth Holmes, wizjonerki mającej zrewolucjonizować branżę Bio-Tech. Grająca główną bohaterkę Amanda Seyfried za swój występ otrzymała Emmy i Złoty Glob.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones