Wszystkie odcinki miniserialu WILK już dostępne w serwisie CANAL+ online!

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Wszystkie+odcinki+miniserialu+WILK+ju%C5%BC+dost%C4%99pne+w+serwisie+CANAL%2B+online-144947
Wszystkie odcinki miniserialu WILK już dostępne w serwisie CANAL+ online!
źródło: materialy promocyjne

Pulsujący emocjami obraz wchodzenia w dorosłość w rytmie najlepszych kawałków polskiego hip-hopu. Przed kamerą debiutującego reżysera stanęły gwiazdy polskiego kina oraz młodzi, utalentowani aktorzy. Cały sezon "WILKA" już dostępny w serwisie CANAL+ online.

Jedna impreza nieoczekiwanie zmieni życie nastoletniego Tymona, komplikując jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół wszystkich narasta realne zagrożenie wynikające z fali społeczno-politycznych napięć. Ludzie masowo wychodzą na ulice. Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza.

Serial to pierwszy wspólny projekt CANAL+ POLSKA i PAPAYA FILMS, jako koproducentów.

Wybrane do ścieżki dźwiękowej utwory stanowią odzwierciedlenie gustów muzycznych młodej generacji, a sami artyści wnoszą do swoich społeczności zdecydowanie więcej, niż tylko muzykę - wnoszą wartości z nią związane, styl życia i postawy, którymi się kierują, i które możemy zobaczyć również wśród samych bohaterów serialu. Muzycy docierają do genzetów, a ich twórczość to swoisty obraz tego pokolenia. Lordofon to mieszanka rapu, gitarowej alternatywy i miejskości. OIO, czyli Young Igi, Otsochodzi i OKI tworzą najpopularniejszą obecnie supergrupę rapową. Schafter to fenomen, który zdążył zdobyć diamentową płytę przed 18. rok życia. Z kolei PRO8L3M i duet TACONAFIDE są tym dla młodego pokolenia, kim wcześniej były największe polskie rockowe legendy. W serialu usłyszymy też utwór Lanka i Bedoesa, dla którego "WILK" to także debiut aktorski.

W "WILKU" usłyszymy:Bedoes & Lanek - City Boy :*

schafter - hot coffee

Lordofon - Grawitacja

TACONAFIDE - 8 kobiet

OIO - Oni Nie Zamkną Mnie

Bedoes & Lanek feat. Kosa, White 2115 - Wschód (lubię zapier*)

PRO8L3M - W domach z betonu


Super sprawa. Połączenie rodzinnej atmosfery i kreatywnej pracy to wspomnienie, które wyniosłem z planu "WILKA". Poczucie, że mimo scenariusza miałem wpływ na swoje kwestie, to chyba dobry początek filmowych działań?
Borys "Bedoes" Przybylski

Borys "Bedoes" Przybylski - polski raper i autor tekstów, założyciel kolektywu 2115, od 2016 związany z SBM Label. Ma na swoim koncie cztery albumy studyjne - "Aby śmierć miała znaczenie", "Kwiat polskiej młodzieży", "Opowieści z Doliny Smoków" i tegoroczny – "Rewolucja Romantyczna". Dwa ostatnie, wydane wspólnie z Lankiem sprzedały się w blisko 200 tys. egzemplarzy. Bedoes jest jednym z najbardziej utytułowanych twórców polskiego rapu, by wymienić tylko dziewięć platynowych płyt, w tym cztery przyznane za "Opowieści z Doliny Smoków".

Wszystkie odcinki miniserialu już dostępne w serwisie CANAL+ online.

***

"WILK" to pełna emocji historia "coming of age" – opowieść o młodych ludziach, którzy wchodzą w dorosłość w świecie ogarniętym protestami i niepokojem, w metaforycznej sytuacji lockdownu.

W rolę Tymona wcielił się - znany z polskiego slashera "W lesie dziś nie zaśnie nikt" oraz "W głębi lasu" – Sebastian Dela. W serialu zagrały też Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys "Bedoes" Przybylski. Obok młodych aktorów, pod okiem młodego 24-letniego reżysera zagrały gwiazdy polskiego kina – Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki.

Za kamerą "WILKA" stanął Jan Dybus - 24-letni debiutujący reżyser, dla którego pierwszym językiem jest krótki, digitalowy i tworzony w czasie rzeczywistym kontent. Skończył Westminster School of Media Arts and Design Londynie na kierunku TV Production. Jan Dybus jest także autorem scenariusza, który powstawał we współpracy z Charlesem Spano. Za produkcję serialu odpowiadają z ramienia Papaya Films – Kacper Sawicki i Michał Wojciechowski.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones