"Wilk": Oto zdjęcia z nowego miniserialu CANAL+. Premiera jeszcze w tym roku

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Wilk%22%3A+Oto+zdj%C4%99cia+z+nowego+miniserialu+CANAL%2B.+Premiera+jeszcze+w+tym+roku-144881
"Wilk": Oto zdjęcia z nowego miniserialu CANAL+. Premiera jeszcze w tym roku
Miniserial "Wilk" to debiut reżyserski Jana Dybusa i pierwsza koprodukcja CANAL+ Polska i Papaya Films. Pięcioodcinkową produkcję będziecie mogli zobaczyć już 20 grudnia w serwisie CANAL+ online. Poniżej prezentujemy krótki teaser: 


"Wilk" to pełna emocji historia "coming of age" – opowieść o młodych ludziach, którzy wchodzą w dorosłość w świecie ogarniętym protestami i niepokojem, w metaforycznej sytuacji lockdownu. 

O czym opowiada serial "Wilk"?


Jedna impreza nieoczekiwanie zmieni życie nastoletniego Tymona, komplikując jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół wszystkich narasta realne zagrożenie wynikające z fali społeczno-politycznych napięć. Ludzie masowo wychodzą na ulice. Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza.


Innowacyjny w formie miniserial jest odpowiedzią na sposób, w jaki młode, wychowane na social mediach pokolenie, konsumuje internetowe treści – z słuchawkami w uszach i smartphonem w ręku przemieszczając się szybko w miejskiej przestrzeni. "Wilk" nie jest jednak wyłącznie serialem dla postmillenialsów z pokolenia Zet, którzy w postaciach bohaterów odnajdą siebie. Jest też świetną pozycją dla ich rodziców, którym serial może przybliżyć "prawdziwe" życie i problemy ich nastoletnich dzieci.

Kogo zobaczymy w serialu "Wilk?


W rolę Tymona wcielił się Sebastian Dela znany z polskiego slashera "W lesie dziś nie zaśnie nikt" oraz serialu "W głębi lasu". W "Wilku" zagrały też Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys "Bedoes" Przybylski, dla którego jest to debiut aktorski. Obok młodych aktorów, pod okiem młodego 24-letniego reżysera zagrały gwiazdy polskiego kina – Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki.

Dopełnieniem narracji są znane utwory hip-hopowej sceny muzycznej w wykonaniu m.in. OIO, Bedoesa, Lanka oraz Lordofonu i Schaftera.


Za kamerą "Wilka" stanął Jan Dybus - 24-letni debiutujący reżyser, dla którego pierwszym językiem jest krótki, digitalowy i tworzony w czasie rzeczywistym kontent. Skończył Westminster School of Media Arts and Design Londynie na kierunku TV Production. Jan Dybus jest także autorem scenariusza, który powstawał we współpracy z Charlesem Spano. Za produkcję serialu odpowiadają z ramienia Papaya Films – Kacper Sawicki i Michał Wojciechowski.

Kiedy i gdzie można będzie zobaczyć serial "Wilk"?


Cały sezon serialu "Wilk" będzie można oglądać od 20.12 w serwisie CANAL+ online na canalplus.com. Premiera wszystkich odcinków na CANAL+ PREMIUM 22.12 od godz. 22:30.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones