Wyścig po Oscary 2024: Niemiecka nauczycielka kontra chilijski western

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wy%C5%9Bcig+po+Oscary+2024%3A+Niemiecka+nauczycielka+kontra+chilijski+western-151834
Wyścig po Oscary 2024: Niemiecka nauczycielka kontra chilijski western
Wyścig po Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego powoli się rozkręca. W ostatnim czasie swoich reprezentantów zgłosiły Niemcy i Chile.

O filmie "Das Lehrerzimmer"Niemcy stawiają na dramat "Das Lehrerzimmer", którego premiera miała miejsce na tegorocznym festiwalu w Berlinie, gdzie zdobył m.in. nagrodę sieci Europa Cinemas.

Film jest historią młodej kobiety, która pełna dobrych chęci rozpoczyna pracę jako nauczycielka. Jej życie prywatne i zawodowe popada w chaos, kiedy postanawia poznać prawdę na temat oskarżeń o kradzieże, jakie stawiane są jednemu z uczniów pochodzenia tureckiego.

Niemcy bronią Oscara. Na początku tego roku statuetkę zdobył zrealizowany dla platformy Netflix "Na Zachodzie bez zmian".

Zwiastun filmu "Das Lehrerzimmer"
O filmie "Los colonos"Z kolei Chile postawił na debiutanta, Felipe Gálveza. Do Oscara został bowiem zgłoszony jego western "Los colonos". Film miał swoją premierę w sekcji Un Certain Regard tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie zdobył nagrodę FIPRESCI.

Akcja "Los colonos" rozgrywa się na początku XX wieku. Właściciel ogromnej posiadłości zatrudnia trzech bardzo różnych mężczyzn, by oznaczyli granice jego posiadłości oraz wytyczyli najlepszą drogę do Oceanu Atlantyckiego. Szczytne cele ekspedycji szybko ulegają wypaczeniu.

Chile należą do krajów, które doświadczyły oscarowej wygranej. Sześć lat temu wygrała "Fantastyczna kobieta".

Zwiastun filmu "Los colonos"

OSCARY 2024: Lista tytułów walczących o nominację w kategorii najlepszy film międzynarodowyDo Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy mogą być zgłaszana filmy, które trafiły do normalnej dystrybucji w swoich krajach w okresie 1 grudnia 2022 - 31 października 2023. Kandydatów można zgłaszać do 2 października. Nominacje zostaną ogłoszone 23 stycznia 2024 roku.

Chile: Los colonos
Estonia: "Siostrzeństwo świętej sauny"
Korea Południowa: "Konkeuriteu yutopia"
Niemcy: Das Lehrerzimmer
Szwajcaria: "Foudre"
Tadżykistan: "Melody"
Urugwaj: "Temas propios"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones