Wyjątkowe filmy z muzyką Bruce'a Springsteena na DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Wyj%C4%85tkowe+filmy+z+muzyk%C4%85+Bruce%27a+Springsteena+na+DVD-136678
Wyjątkowe filmy z muzyką Bruce'a Springsteena na DVD
źródło: Materiał nadesłany
Bruce Springsteen to jedna z największych gwiazd muzyki i artysta, który na całym świecie sprzedał 135 milionów swoich płyt. To również człowiek, którego twórczość znacząco wpłynęła na życie wielu ludzi. A od niedawna Bruce Springsteen jest również reżyserem. Już 26 lutego na DVD ukażą się dwa filmy, które pokocha każdy fan Bossa. "Blinded by the Light: Siła muzyki" opowiada autentyczną historię młodego chłopaka, którego życie zmienia się pod wpływem muzyki Springsteena. Drugi z tytułów, "Western Stars", to reżyserski debiut samego Springsteena, który towarzyszy albumowi o tym samym tytule.


Pierwsze kroki jako muzyk Bruce Springsteen stawiał jeszcze jako nastolatek, a pierwszą płytę wydał w 1972 roku, na kilka dni przed swoimi 23 urodzinami. Dziś, blisko 50 lat później jest jedną z największych muzycznych gwiazd. Autorem 19 studyjnych albumów, laureatem 20 Nagród Grammy, dwóch Złotych Globów, Oscara i Nagrody Tony (nazywanej teatralnym Oscarem), którego płyty na całym świecie sprzedały się w ilości ponad 135 milionów egzemplarzy. Springsteen jest nie tylko kompozytorem, ale również utalentowanym tekściarzem, który w swoich utworach często opowiada o prostych ludziach i wyzwaniach jakie stawia przed nimi codzienne życie.

Filmy "Blinded by the Light: Siła muzyki" oraz "Western Stars" powstały w 2019 roku i łączy je osoba Bruce'a Springsteena. W pierwszym, wyreżyserowanym przez Gurinder Chadhę, autorkę znakomitego "Podkręć jak Beckham", poznajemy historię młodego chłopaka z pakistańskiej rodziny i przemiany jaka dokonała się w jego życiu pod wpływem muzyki Bossa. Drugi, "Western Stars" będący debiutem reżyserskim samego Springsteena jest zapisem koncertu, w czasie którego muzyk i jego zespół wykonują wszystkie piosenki z jego najnowszej płyty. Film łączy materiały dokumentalne z występów, wspomnienia Springsteena i jego prywatne nagrania z zapierającymi dech w piersiach widokami amerykańskiego Zachodu.

"Blinded by the Light: Siła muzyki" to komediodramat inspirowany życiem popularnego dziennikarza Sarfraza Manzoora i jego miłości do muzyki Bruce'a Springsteena, które opisał w swojej wspomnieniowej książce "Greetings from Bury Park: Race, Religion and Rock N Roll". Obraz wyreżyserowała Gurinder Chadha, dwukrotnie nominowana do nagrody BAFTA autorka popularnych filmów "Podkręć jak Beckham" oraz "Duma i uprzedzenie". Główne role w filmie zagrali Viveik Kalra (serial "Beecham House"), Dean-Charles Chapman (1917), Kit Reeve, David Hayman ("Sid i Nancy"), Kulvinder Ghir ("Podkręć jak Beckham"), Rob Brydon ("Łowca i Królowa Lodu") i Lorraine Ashbourne (serial "The Crown"). Wszystkie piosenki jakie wykorzystano w filmie są autorstwa Bruce'a Springsteena, który od samego początku był wielkim entuzjastą jego realizacji.

"Western Stars" to wyjątkowe połączenie filmu koncertowego (na jego potrzeby Springsteen z zespołem wykonali każdą z trzynastu piosenek znajdujących się na płycie) i dokumentu ilustrowanego archiwalnymi materiałami z życia wokalisty. To również intymny portret starzejącego się aktora westernów klasy B, który jest bohaterem i narratorem piosenek zawartych na "Western Stars". Film łączy materiały dokumentalne z koncertów, wspomnienia Springsteena i jego prywatne nagrania z zapierającymi dech w piersiach widokami amerykańskiego Zachodu. To opowieść o miłości i stracie, odosobnieniu, rodzinie i wiecznym poszukiwaniu bezkresnej przestrzeni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones