Złote Koziołki dla "Rakiety"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Z%C5%82ote+Kozio%C5%82ki+dla+%22Rakiety%22-101053
Film "Rakieta" w reżyserii Kima Mordaunta otrzymał nagrodę Złote Koziołki dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu dla Dzieci na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!   Nagrodę przyznało jury w składzie: Martin Srtange-Hansen, Michael Harbauer, Mika Anttolainen, Joan Parsons, Willemine van de Wiel, Aneta Ozorek. Ponadto film "Rakieta" wygrał plebiscyt młodej widowni. 

Chwytający za serce i jednocześnie podnoszący na duchu film "Rakieta" jest bardzo osobistą opowieścią o determinacji chłopca znajdującego się w sytuacji beznadziejnej. Jego historia przedstawiona jest na tle spustoszonego wojną kraju stojącego na progu wielkich przemian. "Rakieta" pozwala przyjrzeć się faktycznym obrzędom i uroczystościom odbywającym się w Laosie, dając tym samym niepowtarzalny wgląd w świat nigdy wcześniej niesportretowany w filmie.

Chłopiec, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi swoją rodzinę oraz parę wyrzutków społeczeństwa przez Laos w poszukiwaniu nowego domu. Po podróży przez kraj wyniszczony wojnami, podróży pełnej nieszczęśliwych zdarzeń, chłopiec chce udowodnić, iż nie jest przeklęty i buduje ogromną rakietę, która pozwoli mu wziąć udział w najbardziej dochodowych, ale również i niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet. 

Film wszedł do polskich kin 6 grudnia.