Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Z+Gambitem+sp%C4%99dzicie+Walentynki+w+2019+roku-125349

Z Gambitem spędzicie Walentynki w 2019 roku

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Po latach mówienia o realizacji filmu "Gambit", 20th Century Fox w końcu jest gotowe naprawdę go nakręcić. Studio właśnie ogłosiło amerykańską datę premiery. Wypada ona w walentynki 2019 roku.

x-men.jpg


Obraz wyreżyseruje autor "Lekarstwa na życie" Gore Verbinski. Autorem scenariusza jest Joshua Zetumer ("RoboCop" i "Dzień patriotów"). Gwiazdą obrazu oraz jednym z producentów będzie Channing Tatum.

Ekranizacja komiksu Marvela przedstawi wydarzenia, które doprowadziły do "przemiany" bohatera w sławnego Gambita. Jest on stosunkowo młodą postacią w komiksowym świecie Marvela. Po raz pierwszy pojawił się w 1990 roku w zeszycie "Uncanny X-Men" nr 14. Remy Etienne LeBeau pochodzi z Nowego Orleanu i jest bardzo dumny ze swojego dziedzictwa. Porwany ze szpitala, był wychowany przez klan LeBeau, którego członkowie wierzyli, że jest dzieckiem z proroctw zapowiadającym zjednoczenie gildii złodziei i zabójców. Na ślubie z wnuczką przywódcy gildii zabójców został wyzwany na pojedynek  przez brata swojej żony. Zabił go, za co został wygnany. Tak rozpoczęły się jego wojaże po świecie, podczas których spotkał Storm i trafił do X-Menów.

Gambit po raz pierwszy w kinie miał się pojawić w "X-Men 2", gdzie w epizodzie zagrał go kaskader James Bamford. Scena z jego udziałem została jednak z filmu usunięta. Gambit miał się pojawić również w trzeciej części, kiedy jeszcze na stanowisku był Bryan Singer. Pierwotnie widział on w tej roli Keanu Reevesa. Potem ofertę otrzymał Josh Holloway, ale zrezygnował z powodu serialu "Zagubieni". Wtedy o rolę zabiegał Channing Tatum. Nie dostał jej, ponieważ Gambit został usunięty z finalnej wersji scenariusza. Ostatecznie bohater pojawił się w "X-Men Geneza: Wolverine", gdzie zagrał go Taylor Kitsch. Film zrobił bardzo złe wrażenie na fanach i 20th Century Fox postanowiło za wszelką cenę odciąć obraz od reszty komiksowych ekranizacji.

W lutym 2019 roku "Gambit" o widza powalczy z niezatytułowaną produkcją Blumhouse oraz komedią z Rebel Wilson i Liamem Hemsworthem "Isn't It Romantic".

zobacz też: