Szokował Cannes 13-minutową niesymulowaną sceną seksu oralnego. Dołączy do konkursu?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zdoby%C5%82+ju%C5%BC+Z%C5%82ot%C4%85+Palm%C4%99.+Abdellatif+Kechiche+do%C5%82%C4%85czy+do+konkursu+Cannes+2024-155103
Szokował Cannes 13-minutową niesymulowaną sceną seksu oralnego. Dołączy do konkursu?
źródło: Getty Images
autor: Juan Naharro Gimenez
Budzący kontrowersje reżyser "Życia Adeli" Abdellatif Kechiche być może znów będzie walczył o Złotą Palmę. Program tegorocznej edycji festiwalu w Cannes został już co prawda ogłoszony, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie jeszcze poszerzony o dodatkowe tytuły.

Abdellatif Kechiche ukończył trylogię "Mektoub. Moja miłość"Jak donosi strona World of Reel, już po ogłoszeniu programu Cannes 2024 odbył się pokaz dla selekcjonerów filmu "Mektoub, My Love: Canto Due". Podobno pokaz udał się, a film został dobrze przyjęty przez szefa festiwalu Thierry'ego Fremaux. A to otwiera przed nim drogę do dołączenia do konkursu o Złotą Palmę.


Kechiche jest jednak postacią, która budzi kontrowersje. Wobec niego padały różne oskarżenia, w tym o przemoc wobec aktorów. Drugi film trylogii - "Mektoub My Love: Intermezzo" - miał premierę na festiwalu w Cannes w 2019 roku. Jego pokaz wywołał szok wśród zebranej widowni. Reżyserowi dostało się m.in. za zbyt dosadną scenę niesymulowanego seksu oralnego. W mediach pojawiły się oskarżenia, że reżyser naciskał na to, by aktorzy konsumowali alkohol i dokończyli scenę, choć Ophélie Bau i Roméo de Lacour opierali się. Bau, choć była w Cannes na premierze, to z pokazu wyszła i nie uczestniczyła w konferencji prasowej.

Złe przyjęcie filmu sprawiło, że "Mektoub My Love: Intermezzo" praktycznie nigdzie nie trafiło do dystrybucji. Nie pomogły też problemy finansowe firmy producenckiej Kechiche'a. To one sprawił też, że dopiero teraz możliwa jest premiera filmu "Mektoub, My Love: Canto Due", choć zdjęcia do niego skończył w 2019 roku.

"Mektoub. Moja miłość" to historia Amina, który miał zostać lekarzem, ale marzy o byciu filmowcem. Zakochuje się w Ophélie, która jest narzeczoną innego mężczyzny i jednocześnie wdała się w romans z kuzynem Amina Tonym.

Zwiastun filmu "Mektoub My Love: Intermezzo"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones